Andrea Agnelli sessizliği bozuyor: “Süper Lig şart”

achievable

New member
Juventus’un eski başkanı Andrea Agnelli, Hollanda gazetesi Telegraaf ile konuşmak için geri döndü. Süper Lig ve UEFA ve başkanı Aleksander Ceferin ve Gianni Infantino liderliğindeki FIFA gibi futbol kurumlarıyla karmaşık ilişkilere ilişkin bir röportaj: “Hem UEFA hem de FIFA başkanlığına tek bir adayın olması garip değil. ?Bu sağlıklı bir durum mu?Bu insanlardan bir değişiklik bekleyebilir miyiz?Ceferin ve Infantino gücün merkezinde kalmak için her şeyi yaparlar.Benim Ceferin ile bir sorunum yok.Beni ararsa cevap veririm.Benimle, dostluk ve kişisel duygular işine karışmazlar.aleksander kızımın vaftiz babası.buna sevindim.o anın seçimiydi.allah’a söz verdi bana bir şey olursa, onunla ilgileneceksin. Böyle bir sözü geri alabilir veya geri alabilirsin”.

Agnelli, Superlega fikrinin nasıl doğduğunu şöyle anlattı: “2019’da Aleksander ve ben hazırdık. Tüm Eca liglerinin en iyi kulüpleri (o zamanlar yaklaşık 130 Avrupa profesyonel kulübü) yeni bir format üzerinde anlaşmıştı. büyük liglerden büyük kulüpler, büyük liglerin ve bazı federasyonların yöneticileri yeni formatı bir tehdit olarak gördüler.Bu nedenle Ceferin geri adım attı.Kulüpler yenilenmiş ve geliştirilmiş bir Avrupa futbol sisteminden yanaydı.UEFA söz alınca Çalışmalarda, tüm ECA kulüpleriyle yeni bir yarışma düzenlemek için UEFA dışındaki projeler doğdu.Sonunda bir şeyin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği kısmen Avrupa Adalet Divanı’na bağlı olacak.Çünkü değişikliği için mücadele etmedim. Mevcut sistemin Ajax’a, Anderlecht’e, Celtic’e, Benfica’ya, Panathinaikos’a, Red Star of Belgrade’a ve diğerlerine bir gelecek sunmadığını bilmeme rağmen dahili olarak kazanamadığım bir savaştı. hareketsiz dur, ama nereye varmak için başka yollar kullanırız Avrupa kulüp futboluna ulaşmak istiyoruz.”

Eski Juventus ilk olarak Superlega’ya geri döndü: “Gerekli, çünkü şu anda olduğu gibi öngörülebilir kalırsa, halk futboldan uzaklaşacak. Ajax, Feyenoord veya PSV asla Hollanda’da uluslararası futbol izlemeye devam edecekler.” kazanma ya da rekabet etme şansın var mı?Yani farklı liglerden oluşan, yükselme ve küme düşme planı olan başka bir Avrupa ligi.Kulüplere eşit fırsatlar sunan şartlarda.Avrupa genelinde altmış ila seksen kulübü düşünün.Futbol endüstrisindeki 13 yıllık tecrübemle , İşlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum, fikirleri topladım ve daha adil liglerin zamanı geldi diyorum. Ligler sadece ticarete göre değil, futbola en çok para harcanan pazarlara göre belirleniyor. Avrupa şartlarında, daha büyük pazarlar da kazanıyor Şampiyonlar Ligi biletlerinin çoğu ve dolayısıyla en büyük gelirler.Yani mevcut sistem korunursa, özellikle İngiliz ve İspanyol kulüpleri ile diğerleri arasındaki fark sadece artar.Belki PSG ve B hariç Ayn Münih. Bunun yerine daha fazla sportif demokrasiyi hedeflemeliyiz. Bir Polonya kulübünün başarıya ulaşma hakkı yok mu? Polonyalı taraftarların futbol için yeterince tutkusu yok mu?”