AXA Sigorta “Gelecek Fakültesi” Mezuniyet Merasimi Gerçekleşti

abbas

Global Mod
Global Mod
AXA Sigorta’nın, profesyonel acentelerinin sürdürülebilirliğini sağlamak maksadıyla Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle başlatmış olduğu Gelecek Fakültesi çatısı altında yer alan ‘’Gelecek Sensin’’ ve ‘’Yükselen Yıldızlar’’ eğitim programları yeni mezunlar vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi sigorta şirketi AXA Sigorta, acentelerinin profesyonelliğine katkı sağlamak ve yeni jenerasyon acenteleri geleceğe hazırlamak emeliyle birinci kere 2019’da başlatmış olduğu Gelecek Fakültesi çatısı altında yer alan ‘’Gelecek Sensin’’ ve ‘’Yükselen Yıldızlar’’ programları yeni mezunlarını verdi. 20 Eylül Salı günü AXA Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen mezuniyet merasiminde, 2019 – 2020 ve 2021 – 2022 periyotlarındaki programları muvaffakiyetle tamamlayan 80 mezuna sertifikaları AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve Satış Pazarlama Lideri Firuzan İşcan tarafınca takdim edildi.

AXA Sigorta’nın dağıtım kanalını daha da güçlendirmek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi Ömür Uzunluğu Eğitim Merkezi iş birliğiyle sürdürdüğü ‘’Gelecek Sensin’’ ve ‘’Yükselen Yıldızlar’’ programları iktisat, finans, işletme, bağlantı, liderlik, dijital pazarlama, müşteri tecrübesi ve satış üzere akademik derslerin yanı sıra, AXA Sigorta teknik ve hasar yöneticilerinin katkıları ile bilgi ve uygulamalara yönelik paylaşımlarını içeren derslerden oluşuyor.

‘’Gelecek Fakültesi’’ projesinin başkanı AXA Sigorta Satış Kanalları Gelişim Koordinatörü Sevil Düral, acente kanalının gelişmenini desteklemeye yönelik “Gelecek Sensin” ve “Yükselen Yıldızlar” programları AXA Sigorta’nın gelenekselleştirme gayesi ile devam edeceğini tabir etti. Her iki programın da bir daha sonraki devrinin 2022 yılının Ekim ayında hayata geçirilmesi planlanıyor. İkinci nesil AXA Sigorta acentelerinin yanı sıra başarılı ve potansiyeli yüksek acenteler de eğitim programına dahil ediliyor.

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Lideri ve İcra Şurası Üyesi Firuzan İşcan, şunları söylemiş oldu: “AXA Sigorta Gelecek Fakültesi 2019 yılından beri mezunlarını veriyor ve bölümün gelişmenine katkı sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Ömür Uzunluğu Eğitim Merkezi iş birliğiyle, acentelerimizin öğrenme ve gelişim gereksinimlerini karşılayacak biçimde kurguladığımız ve bir yüksek lisans formatında; hadise örneklerinin odağa alındığı, sınıf içi etkileşim ve pratiklerle aktif bir öğrenme hedefleyen eğitim programımızla hem markamızı birebir vakitte bölümümüzü geleceğe taşıyoruz.”

Mezuniyet merasiminde konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise “Sigortacılık tecrübe gerektiren prestijli bir meslektir. Mesleklerini en âlâ biçimde icra ederken kendilerini geliştirmek için her fırsatı değerlendiren, bilgi temelli sigortacılığa inanarak, değişimi akıllı ve şimdiki biçimde yöneterek hem müşterilerimize tıpkı vakitte kesimimize paha katan acentelerimizi yürekten kutluyorum. “dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı