Bağcılar’da “Aile Okulu” açılıyor

abbas

New member
Bağcılar Belediyesi tarafınca hazırlanan “Aile Okulu” projesiyle bağlantı bozukluğundan beraberliğin korunmasına kadar dijital çağda aileyi tehdit eden meselelere tahlil bulacak. Bu kapsamda muharrir ve psikologların konuk olacağı programlarda evlilik hazırlığı yapanlara ve evli çiftlere eğitim verilecek.

Bağcılar Belediyesi, aile içi bağlarını kuvvetlendirerek ailelerin birlikte kaliteli vakit geçirebilme marifetlerini kazandırmak, ailelerin birlikte inanç içerisinde aile birliğini koruyarak bir arada anlaşılabilir bir hayat inşa etmelerine katkı sağlamak hedefiyle büyük bir projeyi hayata geçirdi. “Aile Okulu” isimli proje Ekim ayından itibaren bir yıl boyunca her hafta sonu Bayan ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Psikolog, sosyolog ve muharrirlerin gerçekleştireceği uygulamalı seminerlere evlilik hazırlığı yapanlar ve evli çiftler katılabilecek.

Davranışların altında yatan sebepler araştırılacak

Aile Okulu’nda; memnun bir aile için gerekli olan irtibat, sorun çözme maharetleri, karar verme sistemleri ve bütçe planlamaları konusunda iştirakçilere kâfi bilgi ve marifet kazandırılacak. Öte yandan aile içerisinde birey ve ebeveynlerin davranışları incelenerek altında yatan sebepler ortaya çıkarılarak memnun ailenin oluşumu sağlanacak.

Aile, toplumun temelidir

Günümüzde aile bağlarının yozlaştırılmaya çalışıldığını ve yeni jenerasyonun toplumumuzdan giderek uzaklaştığını belirten Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, “Aile toplumun temelidir. Aile kuvvetli olursa toplum kuvvetli ve huzurlu olur. Bu projeyle bir arada ebeveynlerimizin evvel kendi yeterli oluş halini sağlamak ve aile içerisinde çocukların kendi bedeller sistemiyle barışık hale getirilmesini hedefliyoruz” dedi.

Mutlu aile memnun çocuk

1 Ekim’de başlayacak olan Aile Okulu’nun birinci konuğu Uzman Klinik Psikolog Selçuk Tokaç olacak. Tokaç, eğitmenliğinde “Travma nedir?”, “Travma ve döngülerimizden nasıl kurtuluruz?”, “Mutlu aile memnun çocuk” ve “Aile ortasında çocuğa hudut koyma, sonlara hürmet duyma” hususları işlenecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı