Çocuklar, CarrefourSA ve UNICEF’le Haklarını Öğrendi

abbas

New member
CarrefourSA, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nde Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğiyle çocuklarla bir ortaya geldi. 20 Kasım’da CarrefourSA mağazalarında gerçekleştirilen kitap boyama aktivitesi ile çocuk hakları konusundaki şuuru artırmak ve çocukların bu hakları öğrenmesi amaçlanıyor.

Türkiye’de 30. yılını kutlamaya hazırlanan CarrefourSA, ömrün her alanında ”Doğrusu CarrefourSA’da” telaffuzuyla çalışmaya devam ediyor. Etraf, besinin geleceği, lokal üretim, bayan teşebbüsçüler başta olmak üzere toplumsal yarar manasında sayısız projeyi hayata geçiren CarrefourSA, iş birliği ortasında olduğu UNICEF ile 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nde çocukların haklarını öğrenmesi ve uygulayabilmesi için özel etkinlikler gerçekleştiriyor.

Çocuklar haklarını eğlenerek öğrendi

Çocukları ve ailelerini çocuk hakları konusunda bilinçlendirmek için UNICEF’le hayata geçirilen ‘Çocuksan Hakların Var’ aktiflikleri bu yıl Bayrampaşa Forum İstanbul, Maltepe Park ve İçerenköy’deki CarrefourSA Hiper mağazalarında gerçekleştirildi. Aktifliğe 3-8 yaş ortası yüzlerce çocuk iştirak gösterdi. Aktifliğe katılan aileler ve çocukları ile ‘18 yaşın altında olan her çocuğun bir isme ve vatandaşlığa sahip olma ve bunu muhafaza, yaşama ve gelişmeye, sıhhat hizmetlerine, eğitime, beşere yakışır ömür standardına erişme, cümbüş, dinlenme ve kültürel etkinlikler için vakte sahip olma, istismar ve ihmalden, uyuşturucu bağımlılığından, ekonomik sömürüden korunma hakkı’ üzere bir hayli hakka dair kıymetli bilgiler paylaşıldı. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan temel kıymetler ve haklarla ilgili yapılan bilgilendirmenin akabinde aktifliğe özel olarak hazırlanan boyama kitapları ile çocuklar keyifli vakit geçirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı