Çukurovalılar Yabancı Lisan Öğreniyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Çukurova Belediyesi, vatandaşların kendilerini geliştirmesi için sunduğu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Belediyenin Tesisler Müdürlüğü, her yaştan vatandaşın yararlanabileceği Almanca ve İngilizce lisan eğitimlerinin verildiği kurslar başlattı. Çukurovalıların büyük ilgi gösterdiği eğitimlerde, “Dil kurslarına binlerce lira harcamaya gerek yok” sloganıyla hizmete sokulan kurslardan fiyatsız yararlanan vatandaşlar, Lider Soner Çetin’in bu hizmetinden dolayı pek mutlu. Kimisi iş bulma hayalini güçlendirmek, kimisi yurt dışına gidebilmek, kimisi de toplumsallaşmak ve kozmik lisanları öğrenip hayatlarını kolaylaştırmak ismine kursların kapılarını çalıyor.

Çukurova Belediyesi’nden, ilçede yaşayan vatandaşlara büyük eğitim hizmeti. Cepleri yakan yabancı lisan eğitim kurslarından faydalanamayan vatandaşların kaygısına deva olmaya çalışan Lider Soner Çetin, üniversal lisanların başında gelen ve büyük talep goren İngilizce ve Almanca için fiyatsız kurs açtı. Tesisler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin iştirakiyle hayata geçirilen projede, A1 ve A2 seviyesinde eğitimler veriliyor.

Her yaştan Çukurovalının büyük ilgi gösterdiği kurslara 17 yaşında gelen öğrencilerde var, ikinci baharında yeni bir lisanı ömürlerine katmaya çalışan 63 yaşında gelende var. Fiyatsız lisan eğitimlerine hafta içi her gün katılan ve hayatlarını kolaylaştırmak ismine sınıfları dolduran kursiyerlerin kimisi okul ömrü için, kimisi yüksek lisans için, iş bulmak ismine donanımlarını geliştirmek isteyenler, yurt dışına gitmek hayali kuranlar, hatta toplumsallaşmak için gelen Çukurovalılar, alanında uzman eğitmenler tarafınca verilen lisan kurslarından çok mutlu ayrılıyor.

Çukurova Belediyesi Güzelyalı Toplum Merkezi’nde verilen İngilizce lisan kursuna katılan vatandaşlar, belediyenin bu hizmeti yardımıyla paralarının ceplerinde kaldığını, kaliteli eğitimi konforlu salonlarda aldıklarını belirtti. İngilizce lisan kursunu veren Nasim Kır, gramer ve söylem eğitimleri verdiklerini, kursiyerlerin çalışmalardan memnun bir biçimde ayrıldıklarını söyleyerek, kendilerini rahatça söz edecek yeteneklere kavuşturduklarını deklare etti. Yüzüncüyıl Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı salonlarında verilen Almanca lisan kursuna katılan Çukurovalılar, hayallerine bir adım daha yaklaşmanın keyfini yaşadıklarını, kıymetli kurslar yerine Çukurova Belediyesi’nin bu hizmetinden kolaylıkla faydalandıklarını anlattı. Kendilerine olan itimatlarının artık daha da arttığını belirten kursiyerler, Almanca öğrenerek hayatlarının daha da kolaylaşacağını söylemiş oldu. Almanca lisan eğitimini veren Melek Rençber, gençlerin yanı sıra bilhassa orta yaşlı vatandaşların da ağır ilgisiyle karşılaştıklarını anlatarak, kursların dolu geçtiğini, iki farklı sınıf açmak zorunda kaldıklarını söylemiş oldu.

BAŞKAN SONER ÇETİN: “ÇAĞDAŞ BİR ÇUKUORVA İÇİN YABANCI LİSAN BİLMEYEN KALMASIN İSTİYORUZ”

Çukurovalıların taleplerine her vakit karşılık vermeye çalıştıklarını söyleyen Belediye Lideri Soner Çetin, “Dil bilmek her zamankinden daha kıymetli bir hale geldi. Yabancı lisan iş dünyasının şayet olmazsa olmazlarından. Fiyatsız verdiğimiz Almanca ve İngilizce kurslarımıza her yaştan fazlaca sayıda müracaat alıyoruz. Dünyanın çabucak her yerinde konuşulan üniversal bir lisan olan İngilizce ve Almanca, bireylerin mesleksel ve şahsi gayeleri için pek gereklidir. Bu lisanları bilerek hayatınızda biroldukça kapıyı aralayabilirsiniz. Size katacağı tüm yarar ve imkânlar için bu lisanı öğrenmek için bir adım atın” diyerek tüm Adanalıları kurslara davet etti. Hobi ve mesleksel alanlarda 30’a yakın branşta kurslar düzenlediklerini hatırlatan Lider Soner Çetin, tüm bu çalışmalar hakkında bilgi almak ve yaralanmak isteyen Çukurovalıların Tesisler Müdürlüğü’nü arayarak bilgi alabileceğini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı