İzmir: Semih Şentürk, Yeni Dönemde Yedek Kalmak İstemiyor

Musa

New member
Fenerbahçe’nin golcü oyuncusu Semih Şentürk, tatilini memleketi İzmir’de geçiriyor. Pınar Süt Tesisleri’ni gezen genç futbolcu, artık yedek soyunmak istemediğini söylemiş oldu. Genç futbolcu, “Artık benim oynama vaktim geldi diye düşünüyorum” dedi.

Fenerbahçe ile 2 yıllık kontrat yenileyen Semih Şentürk, memleketi İzmir’e geldi. Tatilini geçiren Semih, Yaşar Holding’e bağlı Pınar Süt Tesisleri’ni gezdi. Burada Pınar yöneticileriyle bir arada öğlen yemeği yiyen golcü futbolcuya Yaşar Holding Besin Küme Lider Yardımcısı Ufuk Tezel tarafınca günün anısına bir plaket takdim edildi.

Fabrikanın bahçesindeki inek heykelleri önünde gazetecilere poz veren Semih Şentürk, soruları yanıtladı. Fenerbahçe’de kalmasının kendisini keyifli ettiğini söyleyen Semih Şentürk, “Sözleşmemi 2 yıl daha uzattım. Bu hususta emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 100. yıl için yeterli bir takım kurulduğunu da belirten genç oyuncu, Tümer’in yetenekli bir futbolcu olduğunu Fenerbahçe’ye güç katacağını belirterek, “100. yılda bütün kupaları alıp geçen yılın şokunu üzerimizden atmak, taraftarımıza 2 kupa ikram etmek istiyoruz” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Lideri Aziz Yıldırım’ın istifasının kendisini şok ettiğini belirten Semih Şentürk, “Ben hala inanamıyorum. Liderimizin yine kulübün başına geçeceğine inanıyorum. Geçen yıl taraftarımızı ve camiayı üzdük. 100. yılda onları keyifli edeceğiz” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin Avrupa’nın birfazlaca ünlü yıldızıyla halinde bulunduğunun sorulması üzerine ise Semih Şentürk, “Fenerbahçe hayli büyük bir kadro. Tabi ki Avrupa’nın büyük futbolcuları ile ismi geçecektir. Crespo ya da oburlarının transferi beni etkilemez. Ben, 7 yıldır bu grupta ne büyük yıldızlar gördüm. Olağan, yıldız futbolcular gelirse onlarla birlikte oynarım. Lakin ben 23 yaşındayım. Artık benim de oynama vaktim geldi diye düşünüyorum. Bu sene, benim için yeni bir başlangıç olacak” sözlerini kullandı.

Golcü futbolcu, Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde epey güçlü rakiplerin olduğunu belirterek, “Hedefimiz her iki öneleme tipini geçerek Şampiyonlar Ligi’nde çaba etmektir” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor