Juve-Nantes, Allegri televizyonda ağzından kaçırıyor: “Bok söyle…”

achievable

New member
“Juve’nin 1-0 berabere kalmasını istemiyorum! Bu saçmalıkları duymaktan ben de bıktım”. Massimiliano Allegri, UEFA Avrupa Ligi playoff ilk maçında Juventus’un Nantes ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından Sky’ın mikrofonlarına öfkelendi. Juventus koçu, genellikle yavaşlama ve topu rakiplere teslim etme eğiliminde olan stüdyodan takımın tavrından bahsedildiğinde ağzından kaçırıyor. Zaferlerinin çoğunu ‘kısa namlu’ (savunma sağlamlığına dayalı dar zaferleri tanımlamak için kullanılan formül) üzerine inşa eden Allegri sinirlenmeye başlıyor. “Takımın 1-0 kazanmasını istemiyorum, asla istemedim, şu anda söylenen bir beylik laf, bunlar yanlış şeyler. Milan’dan Juventus’a kadar takımlarım her zaman savunmada birinci, savunmada ikinci oldu.” hücum , her zaman 70-80 gol attılar: gidin ve sayıları görün, rüzgar gevezeliği alıp götürür. İsterseniz her zaman evet derim, bu yüzden size katılıyorum ama insanların takımlarımın istediğini söylediğini duyamıyorum 1-0. Sen hiçbir şeyden bahsediyorsun, ben sayılardan bahsediyorum”. Geçen yıl, Allegri’nin Juve’si 11. atağıyla şampiyonluğu kapattı. Bu sezonda 5 takım siyah beyazlılardan daha fazla gol kaydetti.