Lazio-Roma derbisi, Mourinho Biancocelesti’nin gözünün önünde: ne dedi

achievable

New member
Lazio, Roma’ya karşı derbide 1-0 galibiyetinin ardından José Mourinho’yu ısırdı. Lazio’nun Konferans Ligi’nde elenmesinin ardından diskalifiye edilen ve derbide bulunmayan Portekizli teknik direktör, Avrupa Ligi’nden çoktan ‘küme düşmüş’ kuzenleriyle dalga geçmişti: “Üçüncü bir Avrupa kupası olmayacak, değil mi?” Özel olanın şakası. Şimdi de derbinin ardından Lazio ‘intikamını’ alıyor.

“Derbilerde böyle bir çıkış hayal etmiştim. Bu önemli bir adım çünkü direkt bir maç, ikimizi de kazandık, Roma için de üçüncülük yok değil mi? Şimdi bunu kutlayalım ve aradan keyif alalım. Lazio kaptanı Alessio Romagnoli, “Önceden değil, sahadan sonra konuşmak için.

Derbiyi genellikle olduğu gibi gerilim izledi. “Tünelde ne oldu? Sorun şu ki, bir maçtan önce konuşup sonra kaybettiğinizde susmanız gerekiyor, her zamanki gibi çok fazla konuştular. Derbi oynamadılar, sadece konuşmaya geldiler ve kışkırtmak”. Luis Alberto’nun Dazn’a söylediği sözler. “Yeterince iyiydik. Kazandık, önemli olan bu. Bu maçı kazanmak zorundaydık, o sıçramayı yapma zamanı gelmişti. Şimdi dışarıdalar, yedek kulübesine sergiledikleri şovu gerçekten seviyorlar ve onlar hala devam ediyor. Sakin miyim? Şimdi sadece ailemle yemeğe çıkıp bir kadeh şarap içmeyi düşünüyorum”.

Glissa’nın teknik direktörü Maurizio Sarri. “Mourinho’nun sözleri mi? Doğrusu Mourinho’nun ne dediğini bilmiyorum bile, bunları okumayacağım, Roma’nın birçok videosunu gördük.”