Messi’nin PSG’ye vedası: “Teşekkürler Leo”

achievable

New member
Fransa’nın başkentinde geçirdiği iki sezonun ardından Leo Messi’nin Paris Saint-Germain ile macerası 2022-23 sezonunun sonunda sona erecek. Fransız kulübü, “Kulüp, Les Rouge et Bleu ile bir Trophée des Champions ve iki Ligue 1 şampiyonluğu da kaldıran yedi kez Ballon d’Or kazananına en içten teşekkürlerini sunmak istiyor.”

“29 Ağustos 2021’de Ligue 1, Reims’te Fransız futbolunda ‘Pulce’un ilk büyük başlangıcını kutladı. 74 maç sonra Arjantinli as, yeteneğiyle Fransa ve Avrupa’da iz bırakarak 32 gol attı – ilki 28 Eylül 2021’de Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City’ye karşı – ve Paris Saint-Germain için 35 asist yaptı Başkentteki ilk yılında Ligue 1 şampiyonu olduktan sonra, 30 numara aynı zamanda France Football’un prestijli Ballon d’sine de ev sahipliği yaptı. “Ya da aynı sezon, muazzam bir kariyerde yedinci zafer. Katar’da düzenlenen son FIFA Dünya Kupası’nın galibi Arjantin kaptanı, 2022-23 sezonu boyunca Paris Saint-Germain’de parladı. 16 golüne ek olarak 31 Ligue 1 maçında, vatandaşı Angel Di Maria’nın (18) rekorunun bir adım ötesinde 16 asistle ligin en iyi yardımcı oyuncusu.PSG- Ligue 1’in 37. maç gününde Strasbourg’a karşı, Messi Avrupa’nın ilk 5 liginde 496. golünü atarak inanılmaz bir rekora daha imza atarak adını tarih kitaplarına daha çok yazdırdı. Paris Saint-Germain, tüm zamanların en iyi futbolcusuna sahip olmaktan gurur duyuyor ve biraz da duygusal olarak Leo’ya kariyerinin geri kalanında daha nice başarılar diliyor.”

Leo Messi, “Kulübe, Paris şehrine ve halkına bu iki yıl için teşekkür etmek istiyorum. Hepinize gelecekte en iyisini diliyorum” dedi. “Paris’te geçirdiği iki sezon için Leo Messi’ye teşekkür etmek istiyorum. Rouge & Bleu ve Parc des Princes’te yedi kez Ballon d’Or kazanan bir oyuncunun arka arkaya Ligue 1 şampiyonlukları kazandığını görmek ve genç oyuncularımıza ilham vermek bizim için büyük bir başarı oldu. Paris Saint-Germain’in başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi, “zevk” dedi. “Paris Saint-Germain ve Ligue 1’e katkısı küçümsenemez ve Leo ile ailesine gelecekte en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Leo’ya teşekkürler.”