Toplumsal Aktiflik Merkezi’nden ‘akranlar buluşması’ – Bayraklı’da üniversiteli ‘akranlar’ buluştu

abbas

Global Mod
Global Mod
Bayraklı Belediyesi Toplumsal Aktiflik Merkezi, evvelki devirlerde aldıkları eğitimler kararı ülkenin önde gelen üniversitelerini kazanan öğrencilerle, imtihanlara hazırlanan mevcut kursiyerleri akranlar buluşmasında bir ortaya getirdi. Öğrenciler; imtihana çalışma hallerinden üniversite ömrüne, tercihlerden imtihan gerilimine kadar tecrübelerini üniversite imtihanına girecek kursiyerlerle paylaştı.

ÜNİVERSİTELİLER TECRÜBELERİNİ ANLATTI

Ücretsiz lise ve üniversiteye hazırlık kursları veren ve ülke çapında dereceye giren öğrencilerinin başarılarıyla fark yaratan Bayraklı Belediyesi Toplumsal Aktiflik Merkezi, ‘Akranlar Buluşması’ düzenleyerek evvelki periyotlarda eğitim alan öğrencilerle yeni periyot üniversite kursiyerlerini buluşturdu. Aldıkları eğitim kararı hayallerindeki üniversitelerde okuma imkanı bulan öğrenciler yeni devir kursiyerlerine tecrübelerini anlattı. Başarılı öğrenciler, imtihana hazırlanırken bilhassa nizamlı ve disiplinli çalışmanın ehemmiyetine değindi. Okudukları okullar ve kısımlardaki deneyimlerini de paylaşan öğrenciler; imtihan öncesi, sırası ve daha sonrasında heyecan yapılmaması gerektiğini, yanlışsız bir planlamayla imtihanda muvaffakiyetin geleceğini belirtti. Rehber eğitmen eşliğinde akıllarındaki soruları akranlarına ileten kursiyer öğrenciler, teklifler aldı, muvaffakiyete giden yolda yapmaları gereken ayrıntılarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

ÖĞRENCİLERİMİZ GURURUMUZ OLUYOR

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Bayraklı’nın yarınları olacak gençlerimizi geleceğe en uygun biçimde hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Onların başarısı bizim gururumuz oluyor. bu biçimde buluşmalarla da öğrencilerimiz hayal ettikleri başarılara nasıl ulaşabileceklerini birinci ağızdan öğrenme, teklifler ve akıllarındaki soruların cevaplarını alma imkanı buluyor. Eğitim konusunda her vakit elimizden gelenin fazlasını yapacağız ve gençlerimizin destekçisi olacağız. Tüm öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı