Türk Eğitim Vakfı’ndan Konservatuvar ve Hoş Sanatlar Fakültesi öğrencilerine Üstün Muvaffakiyet Bursu

abbas

Global Mod
Global Mod
Türk Eğitim Vakfı, sanat alanında geleceğin önderlerini desteklemek hedefiyle Üstün Muvaffakiyet Sanat Bursu vermeye devam ediyor. Konservatuvar ve Hoş Sanatlar Fakültelerinin belirlenen kısımlarında okuyan ve ikinci sınıfa muvaffakiyetle geçen öğrencilerin yararlanabildiği burslar için son müracaat tarihi 2 Ekim 2022. Üstün Muvaffakiyet Sanat Bursu bu yıl prestijiyle aylık 2.650 TL’ye yükseltildi.

Türk Eğitim Vakfı’nın Konservatuvar ve Hoş Sanatlar Fakültelerinde okuyan başarılı ve maddi dayanağa gereksinimi olan öğrencilere verdiği Üstün Muvaffakiyet Sanat Bursu için müracaatlar başladı. Üstün Muvaffakiyet Sanat Burslarından;Konservatuvar ve Hoş Sanatlar Fakültelerinin Piyano, Arp, Gitar, Yaylı Çalgılar, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar ve Şan kısımlarıyla, Plastik Sanatlar (Resim, Heykel, Grafik, Yazı Sanatı, Seramik) kısımlarında okuyan, dijital sanat alanında çalışmaları olan ve birinci yıl 4,00 üzerinden en az 3,00 not ortalamasına sahip olan öğrenciler faydalanabiliyor.

TEV Genel Müdürlüğü tarafınca ön değerlendirmeye tabi tutulacak olan adaylar, konusunda uzman öğretim üyelerinden oluşan heyet tarafınca kıymetlendirilmek üzere yüz yüze yahut online mülakata da davet edilebiliyor. Bursa başvurmak isteyenlerin www.tev.org.tr internet adresinden 2 Ekim tarihine kadar TEV Üstün Muvaffakiyet Sanat Bursu formunu doldurması ve TEV tarafınca kendilerine SMS yahut e-posta ile gönderilecek olan prosedürü takip etmeleri gerekiyor. TEV bu yıl bursiyerlerine verdiği takviyesi de artırdı. Buna göre bu yıl üstün muvaffakiyet gösteren öğrencilere verilen Üstün Muvaffakiyet Bursu aylık 2.650 TL’ye çıkarıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı