Üniversitelerin yüzde 98’i online eğitime geçti

abbas

Global Mod
Global Mod
Bulut bilişim ve yapay zeka teknolojilerinin benimsenmesi ve eğitim kesimindeki dijitalleşme, çevrimiçi eğitim talebini artırıyor. Yerli yazılım Vedubox, yüzde yüz bulut teknolojisine sahip olmasıyla sunucu, teknik eleman ve altyapı üzere yatırımlara gerek olmaksızın online irtibat ve eğitim vermeyi kolaylaştırıyor.

Uzaktan eğitimlerde kullanılan e-öğrenme tahlilleri eğitime erişimi kolaylaştırıyor, eğitimdeki hudutları ortadan kaldırıyor. Danışmanlık firması Think Impact’a nazaran, 2020’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversitelerin yüzde 98’i dersleri online ortama taşıdı. Kurslarda eğitim verenlerin yüzde 33’ü ise eğitimlerini dijitale entegre etmeleri gerektiğini düşünüyor. Tek platform üzerinden online eğitim ve bağlantı için birleşik tahliller sunan Vedubox, okullara ve kurslara entegre bir e-öğrenme platformu sunuyor. Vedubox şirketler ve üniversitelerin yanı sıra ömür uzunluğu eğitim, yabancı lisan ve meslek kursları tarafınca da tercih ediliyor.

Online sınıflar dakikalar ortasında hazır

Öğretmenler Vedubox Live ile canlı ders verebilecekleri online sınıfları dakikalar ortasında oluşturabiliyor. Vedubox Live, Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams entegrasyonuyla kesintisiz sanal sınıf ortamı sunuyor. Öğrenciler, canlı eğitimlere istedikleri aygıttan katılabiliyor. Farklı formatlardaki eğitim gereçlerini paylaşmak için online kütüphane özelliği de sunan sistem görüntü eğitim, mikro öğrenme, oyunlaştırma, tahlil, raporlama, içerik ve eğitim idaresi üzere fazlaca sayıda özelliği bir ortaya getiriyor.

İmtihan ve testler dijitale taşınıyor

İstenilen sayıda ve farklı formatta soru hazırlayarak gözetmen eşliğinde inançlı online imtihanlar düzenlenebilen Vedubox Exam’a boşluk doldurma, sıralama, oldukçatan seçmeli, yazılı, eşleştirme, doğru-yanlış çeşitlerindeki sorular eklenebiliyor. Eğitim idare sistemi Vedubox LMS ise online eğitimi daha tesirli hale getirmek için eğitim ve içerik idaresi özelliklerini bir ortaya getiriyor. Öğrencilerin derse iştirakini, tamamladıkları dersleri, ödevleri ve ilerleme durumlarını raporlama imkanı sağlayan Vedubox başarılı öğrencilerin sertifika verilerek motive edilmesini destekliyor.

Ek masrafa gerek yok

Vedubox’ın okullar, özel ders eğitmenleri ve kurslar için ileri teknolojileri bir ortaya getirdiğini söyleyen Vedubox Genel Müdürü Alım Müellif, “E-öğrenme tahlilleri, artan dijitalleşme ve gelişen eğitim teknolojileri yardımıyla daha sık gündeme geliyor. Dünya genelindeki eğitim bakanlıklarının, online okullardan mezun olan öğrencilere resmi diploma verme ile ilgili düzenlemeler yapacaklarını düşünüyorum. Yakın gelecekte hayatımızda daha fazla yer alacak olan online eğitim için gereksinim duyulabilecek tüm özellikler Vedubox’ta mevcut. Kullanıma hazır sistemimiz ek fiyat ödemeden tüm online eğitim süreçlerini tek çatı altında bir ortaya getiriyor. Satış portalı üzerinden itimatla ve komite fiyatı alınmadan eğitim satışı yapabiliyor. Eğitim verenler, derslerde interaktif teknolojiler kullanarak öğrencilerin faal iştirakini destekleyebiliyor. Akıllı tahta kullanma, görsel, işitsel ve metne dayalı kaynaklar yükleme, anket ve duyuru paylaşma üzere imkanlarla eğitimde verimliliği azamî düzeye çıkarıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı