Acerbi: “Ama ne ırkçılık…” Juan Jesus: “Bana 'zenci' dedi”

achievable

New member
Francesco Acerbi, Inter-Napoli maçında ırkçı hakaretlerde bulunduğunu reddediyor. Juan Jesus, sahadaki şikayetler ve maç sonrasındaki yumuşak ifadelerin ardından geri dönerek Nerazzurri'yi “bana zenci dedi” diye suçladı. Acerbi'nin milli takımdan ihraç edilmesine yol açan dava, iki oyuncunun ertesi gün söyledikleriyle daha da derin sonuçlar doğuracak. Juan Jesus, Pazar günü Milano'da oynanan maçta olayı hakem Federico La Penna'ya bildirdi. Brezilyalı sürücü yarış direktörüne kendisine 'zenci' dendiğini söyledi. Maç sonrası Güney Amerikalı oyuncu konuyu Dazn'ın mikrofonlarına çürüttü.

Acerbi: “Juan Jesus yanlış anlaşıldı”

“Ben ırkçı bir söz söylemedim, orası kesin. Juan Jesus'u duymadım, hatta bence yanlış anladı“, Acerbi'nin kendisiyle ilgili davayla ilgili gazetecilere yanıt veren versiyonu.”Neden özür dilemeliyim? Irkçı sözler söylemediğimi biliyorum, yirmi yıldır futbol oynuyorum ve ne dediğimi biliyorum” diyor Inter'in savunma oyuncusu, Milano istasyonunda kendisini bekleyen gazetecilere.

Acerbi, “Irkçılık konusunda mücadelenin dünyanın her yerinde devam etmesini umuyorum” diye ekliyor Acerbi. Sahada pek çok şey oluyor, bu normal. Futbol oynuyorsunuz, bazı şeyler söylüyorsunuz ama düdük çaldığınızda El sıkışırsın ve her şey eski haline döner.” Milli takımdan ayrıldığınız için üzgün müsünüz? “Evet ama böyle olduğu doğru.”

Juan Jesus aynı fikirde değil: “Bana 'sen sadece bir zencisin' dedi”

Acerbi'nin açıklamalarının ardından Juan Jesus patladı. Pazar günü, maçın ardından Brezilyalı oyuncu uzlaşmacı bir ton seçti: “Acerbi iyi bir çocuk, özür diledi”. Ancak Inter oyuncusunun Pazartesi günkü sözleri yeşil-altın takımının cevabını tetikledi. “Benim açımdan konu dün sahada Acerbi'nin özürleriyle kapandı ve açıkçası yaşadığım bu kadar alçakça bir şeye geri dönmemeyi tercih ederdim. Ancak bugün Acerbi'nin şu anki durumla tamamen çelişen açıklamalarını okudum. Juan Jesus, Instagram'da şöyle diyor: “Gerçeklerin gerçekliği, dün sahada söylediği şeyler ve videoların gösterdiği kanıtlarla ve benden af dilediği net dudaklarla ortaya çıktı.”

“Buna katılmıyorum. Şu anda burada ırkçılıkla mücadele ediliyor. Acerbi bana şunu söyledi: 'Defol git siyah, sen sadece bir zencisin'. Hakeme itirazımın ardından hata yaptığını kabul etti ve benden özür diledi, ardından şunu ekledi: 'Benim için siyahi adam, bu diğerleri gibi bir hakarettir'. Bugün hikayesini değiştirdi ve ırkçı bir hakaret olmadığını iddia etti. Ekleyecek hiçbir şeyim yok”, Napolili oyuncunun gönderisini okuyor.

Spalletti'nin söyledikleri

Konu İtalyan teknik direktör Luciano Spalletti tarafından da ele alındı. “Bir açıklama var, düşüncelerim orada, hep birlikte bunu yapmaya karar verdik. Ortaya çıkanlara göre mutlaka gidip harekete geçmemiz gerekiyor, açıklığa kavuşturulması gereken şeyler var. Francesco Acerbi'nin bana söylediğine göre bu bir bölüm değil. ırkçılık” diyor antrenör. “Davranışlarımıza dikkat etmemiz ve yaptığımız ve söylediğimiz her şeye, hatta milli takımın bir parçası olduğumuzda çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor: Sahada geçirdiğimiz iki saat önemli ve geri kalan 22 saat de aynı derecede önemli. Bu gömleği giyebileceğimizi göstermek için”.

“Belirli kararlar vermek büyük bir hayal kırıklığı ve dikkatli olmamız gerekiyor çünkü böyle bir olayı haber yapsak bile. Francesco'yu zor durumda bıraktık ve o bizim için önemli bir oyuncu, bu hiçbir şeyi değiştirmiyor. takım gücü yok ama insani açıdan bize gösterdiği şey için üzgünüm, o harika bir profesyonel. Juan Jesus'tan haber aldım mı? Bana cevap vermedi, telefonu kapalı”, diye ekliyor Spalletti .

Ayrıca okuyun