BAE Team Emirates'in yeni uluslararası merkezi, Saronno'nun eski Isotta Fraschini'sinde doğacak

achievable

New member
Saronno Città dei Beni Comuni ve UAE Team Emirates, son haftalarda Saronno'nun eski Isotta Fraschini bölgesinde UAE Team Emirates (erkekler) ve UAE Team ADQ (kadınlar) profesyonel bisiklet takımları için yeni bir uluslararası merkez kurulması konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Anlaşma, Saronno Città dei Beni Comuni'nin tek yöneticisi Giuseppe Gorla ve UAE Team Emirates'in Takım Direktörü ve CEO'su Mauro Gianetti tarafından imzalanan bir ilgi beyanı yoluyla imzalandı.

Merkez, BAE Team Emirates'e ait takımların tüm sportif, organizasyonel ve lojistik faaliyetleri için yeni bir merkez olacak ve yakın zamanda teknik inceleme ve siyasi değerlendirme için Saronno İdaresi'ne kaydedilen, uluslararası üne sahip mimar Cino Zucchi'nin CZA stüdyosu tarafından tasarlanan Saronno'nun eski Isotta Fraschini bölgesinin kentsel yenileme projesinin bir parçası olacak.

Anlaşmada öngörülen işlevler arasında, bu sektörde çalışmak isteyen gençlerin mümkün olan en üst düzeyde mesleki eğitim almalarını sağlayacak bir bisiklet üniversitesi, bir spor hekimliği ve fiziksel sağlık merkezi, bir BAE Team Emirates müzesi, bir kafe ve genel proje, çevredeki park ve Saronno şehri ile maksimum entegrasyon sağlayacak şekilde tasarlanmış diğer buluşma yerleri, doğal olarak da tam çevresel sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak yer alıyor.

Son Giro d'Italia Tadej Pogačar'ın pembe mayosunu giyen dünya klasmanındaki şampiyonlar, sezon boyunca Saronno'da kalıcı bir yer edinecek ve Giro di Lombardia ve Tre Valli Varesine gibi büyük klasiklerin efsanevi yollarında antrenman yaparak çağdaş bisikletin en önemli zorluklarına en iyi şekilde hazırlanacak. Merkez ayrıca Saronno'ya spor bisikleti dünyasında merkezi ve küresel bir rol garanti edecek etkinliklere, kişiliklere ve girişimlere ev sahipliği yapacak yer olacak.

SBC ve BAE Team Emirates, varılan anlaşmadan ve eski Isotta Fraschini bölgesindeki projenin genel hedeflerinden duydukları memnuniyeti dile getiriyor. UAE Team Emirates gibi üst düzey bir oyuncunun varlığı sayesinde proje, Saronno şehrinin yeniden canlandırılması ve yeni kimliği için daha da belirleyici ve etkili hale geliyor.