Bahçeşehir Koleji Çankaya Yerleşkesi Açıldı

abbas

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin başkan eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlangıcıyla beraberAnkara Çankaya Kampüsü’nü de öğrencilerle buluşturdu.

Türkiye’nin başkan eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji’nin Ankara’daki yeni yerleşkesi Çankaya, 12 Eylül pazartesi günü hizmete açıldı. Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek olan Çankaya Kampüsü’nün açılış merasimine Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Hasret Dağ, Genel Müdür Yardımcıları Hale Güneş ve Dr. Özge Aslan, Çankaya Yerleşke Müdürü Ajda Negiz Demirağ ile öğrenciler ve velileri katıldı. Bahçeşehir Kolejinin, Ankara 50. Yıl, Çayyolu, İncek ve Dr. Burhan Kara yerleşkelerinin akabinde bu yıl Çankaya ve Yaşamkent yerleşkelerinin de hizmete girmesiyle bir arada Ankara’daki toplam yerleşke sayısı 6’ya ulaşmış oldu.

8’i anaokulu olmak üzere 40 derslik ve 994 öğrenci kontenjanına sahip Bahçeşehir Koleji Çankaya Kampüsü’nde 2 kodlama ve 1 STEM laboratuvarı, fen laboratuvarı, 2 Bahçeşehir Sportif Uyum, 2 görsel sanatlar, 3 müzik, 1 satranç ve 1 drama/dans atölyesi bulunuyor. Yerleşke ortasında kapalı spor salonu, açık spor alanı, biri anaokulu öğrencileri için olmak üzere 2 yemekhane ve 420 kişilik bir konferans salonu da yer alıyor.

Eğitimde durmak olmaz!

Açılışta konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Hasret Dağ, “Ankara’daki 6. Kampüsümüzü açıyor, bununla birlikte da yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Yani iki büyük, iki hoş heyecanı birlikte yaşıyoruz. 29 yıl evvel Enver Yücel hocamızın liderliğinde yola çıktığımızda gayemiz yalnızca eğitim vermek değil Türkiye’nin eğitimine istikamet vermekti. Kaliteli, nitelikli eğitimi Türkiye’nin her noktasında her öğrenci ile buluşturma heyecanı ile yola çıktık. Ne memnun ki bugün Türkiye’de 153 noktada Çankaya yerleşkemiz dahil olmak üzere öğrencilerimiz ile buluşuyoruz. Onları nitelikli eğitim ile buluştururken sadece akademik bilgi ve marifetlerle değil; sanatla, sporla, yaratıcılıkla, sorgulama, düşünme ve üretme marifetleri ile donatıyoruz. Eminim Çankaya’da birinci eğitim-öğretim hayatına adım atan öğrencilerimizle, 8’inci sınıfa başlayıp artık lise sıralarına hazırlanan öğrencilerimizle bunu daima bir arada başaracağız. Çok büyük başarılara Bahçeşehirli olma gururuyla ulaşacağız” dedi.

Törende konuşan Okul Müdürü Ajda Negiz Demirağ ise “Bahçeşehir Koleji eğitimde çığır açmayı kendisine maksat edinen bir yaklaşımla, çağın gereksinimlerine uygun bir eğitim siyasetiyle her geçen gün güçlenerek büyümeye devam ediyor. Bu uzun seyahatte emelimiz, öğrencilerimizin gereksiz bilgi yığını içerisinde boğulmalarını engelleyerek, düşünmeyi ve sorgulamayı merkeze alan bir eğitim programı ile analitik düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı