Cadılar bayramı nedir? Cadılar bayramı ne vakit? Cadılar bayramı ilgili hoş kelamlar ve bildiriler nelerdir?

Musa

New member
Cadılar Bayramı kutlandığı ülkelerde daha yaygın kullanılan ismiyle Halloween, her sene 31 Ekim’de ekseriyetle Batı dünyası ülkelerinde kutlanan bir bayramdır. Gelenek, insanların hayaletleri kovmak için şenlik ateşleri yakıp kostümler giydiği antik Samhain şenliğiyle ortaya çıkmıştır. Samhain, kış mevsiminin gelmesini işaretleyen ve Sevgililer Günü ile bir arada Cadılar Bayramı‘nın kökenini oluşturan bir dini şenliğidir.

CADILAR BAYRAMI NEDİR ?

Cadılar Bayramı
, her sene 31 Ekim’de kutlanan, evvela Pagan ve daha sonrasında Hristiyan kökleri bulunmasına karşın günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayram. Çocukların, ekseriyetle dehşetli kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayramdır.

CADILAR BAYRAMI NE VAKİT?

Cadılar Bayramı
, her sene 31 Ekim’de kutlanır. Bu yıl yani 2022’de ise Cadılar Bayramı 31 Ekim Pazartesi günü kutlanacak.

Çocukların çoklukla dehşetli kostümler giyerek kapı kapı dolaşıp şeker, meyve ve başka ikramları topladığı bir bayram. Öteki Cadılar Bayramı kutlamaları içinde maskeli balolar, endişe sineması seansları ve perili olduğuna inanılan konutlara düzenlenen seyahatler sayılabilir. Cadılar Bayramı çoklukla Batı ülkelerinde kutlanır.

CADILAR BAYRAMI HANGİ ÜLKELERDE KUTLANIYOR?

Cadılar Bayramı, esas Kuzey Amerika ve Britanya Adaları’nda yer alan ülke ve bölgelerde kutlanır. Bu bölgelerde epey büyük ve görkemli bir şenlik olan Cadılar Bayramı kutlamaları, Amerikan külçeşidinin tesiriyle Avrupa ve Okyanusya’da yer alan öbür Batılı ülkelerin yanı sıra Japonya, Filipinler ve Latin Amerika’da da yaygınlaşmaktadır.

CADILAR BAYRAMI İLGİLİ HOŞ KELAMLAR NELERDİR?

• Cadılar Bayramı cümbüşü yakında başlayacak. Umarım günün inanılmaz ve mükemmel ikramlarla doludur. Büyüleyici bir gece ve keyifli bir Cadılar Bayramı geçirin.
  • Hile yahut ikram, bence Cadılar Bayramı’nda tatlısın ve her vakit. Dehşetli ürpertici ve korkutucu ve hayli eğlenceli olsun. Keyifli Cadılar Bayramı.
  • Cadılar Bayramı dilekleri, beğenilen korkutucu bir gün ve nefis büyülü bir gece için yolunuza gönderiliyor. Cadılar Bayramı ruhu seninle olsun.
  • Birisi bana bu Cadılar Bayramı’nda cadı kostümü giyeceğini söylemiş oldu. Beni kandırabilirdin zira esasen giydiğini sanıyordum. Yalnızca seninle dalga geçiyorum. Cadılar Bayramınız Kutlu Olsun.
  • Şeker mi latife mı. Çok tatlısın ve buluşabilseydik mükemmel olur. Cadılar Bayramı selamlar ve en memnun Cadılar Bayramı için en yeterli dileklerimle.
  • En müthiş görünümlü kostüm arayışımda, hiç bir şeyin giydiğiniz kıyafetlerden daha korkutucu olmadığını fark ettim. Tamam, sen kazandın! Samimi Cadılar Bayramı dileklerimle.
  • Bahçenizdeki iskeleti seviyorum. Çok yıl dolabında saklandığın mı? Kıkırdamalar. Ürkütücü bir Cadılar Bayramı geçirin.
  • Cadılar Bayramı’nın gücünün, süpürgenizi ve ruhunuzu şarj etmesine müsaade verin. Dolunay tüm yeterli şeyleri hayatınıza getirsin.
  • Cadılar Bayramı ile ilgili en epeyce sevdiğim şey, çocuklarımın topladığı şekerlerin birçoklarını yiyeceğim. Hayat hoş. Cadılar Bayramı daha yeterli yapar. Tatlı bir tane al.
  • Cadılar Bayramı’nda giyinmek için asla hayli yaşlı değilsin ve büyülü bir Cadılar Bayramı gecesinde çıplak kalmak için asla epey yaşlı değilsin. Cadılar Bayramı’nda yeterli cümbüşler dostum.
  • Cadılar Bayramı için Süpermen olmak istediğini duydum. Kabahat yok, lakin bence Family Guy’dan Peter üzere daha düzgün olacaksın. Keyifli ve rahat bir Cadılar Bayramı geçirin.
  • Bazı beşerler ölmüşlerin Cadılar Bayramı’nda yaşayanları ziyaret etmek için mevtten döndüğüne inanıyorlar mı? Umarım sizi ziyarete gelenler bu Cadılar Bayramı’nda yüzünüze bir gülümseme koyarlar.
  • Cadılar Bayramı, her yaştan çocuğun tadını çıkarabileceği bir tatil. Umarım sen ve çocuğunuz hayli eğlenir. En âlâ Cadılar Bayramı, asla büyümek istemeyen birinden istiyor.
  • Penceremde bir balkabağı görürsen, bu biçimde Cadılar Bayramı olduğunu biliyorsun. Umarım seni sahiden çığlık atan bir tıp gün olur.
  • Cadılar Bayramı’nda, ağlayana kadar güldüğünüzü umarız ve umarım Cadılar Bayramı, oynadığınız numaraların sayısından fazlaca daha fazlasını alır. Cadılar Bayramı’nın tadını sonuna kadar çıkarın.
  • Bir hile yahut bir tedavi seçimi verildiğinde, ikincisini alırım. ömrümün en yeterli muamelesi olduğunu bilmek, bu yüzden Cadılar Bayramı’nda sana en düzgününü diliyorum.
  • Cadılar Bayramınız Kutlu Olsun, Cadılar Bayramınız Kutlu Olsun, Cadılar Bayramınız Kutlu Olsun! Yedekli? Evet. Sıkıcı? Hayır. Umarım sizinkiler her taraftan güzel, korkutucu ve tatlıdır. Umarım eğlenceli bir tecrübedir.
  • Pencerede siyah bir kedi ve benim kasımda bir balkabağı var. Çimenlikte bir hayalet ve bir cadı var. Bu bana Cadılar Bayramı’nın epeyce yakın olduğunu söylüyor, bu yüzden size Cadılar Bayramınız kutlu olsun
  • Bir tılsım yahut muska size fazlaca yeterli talihler getirebilir. Bu Cadılar Bayramı kartı da olabilir, zira ortasında güzel bahtlar sıkışmış. Keyifli Cadılar Bayramı dilekleri de içeride sıkışır