Çankaya Konutlarında Yeni Periyot Kayıtları 19 Eylül’de Başlıyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Çankaya Belediyesinin 100’den çok farklı branşta kursların verildiği, etkinlikler ve eğitimlerle Çankayalıların ikinci adresi haline gelen Çankaya Konutları’nda yeni periyot başlıyor. Çankaya Konutları’nda kurs kayıtları 19-30 Eylül tarihleri içinde gerçekleşecek.

Çankaya Konutları’nda yeni periyot Ekim ayında başlıyor. 100’den çok farklı branşta kursların verildiği, etkinlikler ve eğitimlerle Çankayalıların ikinci adresi haline gelen merkezlerde yeni eğitim devri kayıtları için müracaatlar 19 Eylül’de başlıyor. 30 Eylül’e kadar yeni eğitim devri kayıtlarını alacak Çankaya Konutları’na başvurmak için bir fotoğraf ve kimlik fotokopisi kâfi olacak.

PASTACI ÇIRAĞI KURSU DEVAM EDİYOR
Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’in “21. yüzyılın halkevleri” olarak tanımladığı Çankaya Meskenleri, insanların toplumsallaşması, yeni dostluklar edinmesi, kendilerini geliştirmesi ve kaliteli vakit geçirmesi için her periyot yenileniyor. Geçtiğimiz eğitim devrinde binlerce kursiyere hizmet veren Çankaya Konutları’nda şahsi gelişim, meslek edindirme ve hobi eğitimlerinin tamamı konusunda uzman eğitmenlerce gerçekleştiriliyor. Yabancı lisanda; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, şahsi gelişimde; diksiyon, anne-çocuk eğitimi, işaret lisanı, hobide; yağlı boya, bağlama, ud, gitar, keçe, kırkyama, tel kırma, karakalem, meslek edindirmede; bilgisayar, 10 parmak klavye, sahne makyajı üzere birbirinden farklı 100’den çok branşının ortasında yoga, pilates, spor aktiviteleri de bulunuyor. Ayrıyeten geçtiğimiz yıl Zübeyde Hanım Çankaya Konutu’nda açılan ve profesyonel bir mutfakta devam eden pastacılık kursu da yeni periyotta kayıt alımına devam edecek.

HER YAŞ KÜMESİNE NAZARAN TASARLANDI

Her yıl Çankaya Konutları’nda binlerce Çankayalıyı buluşturduklarını söyleyen Çankaya Belediye Lideri Taşdelen, “Çankayalıların meskeni, halkın meskeni. Yeni eğitim periyodunda de vatandaşlarımız istekleri ve ilgileri doğrultusunda Çankaya Meskenlerinden istedikleri üzere yararlanabilirler. Hem çocuklarımıza hem anne babalarına tıpkı vakitte büyükanne ve büyükbabalara tıpkı anda hizmet verebilen Çankaya Konutlarımızın kapıları genç arkadaşlarımıza da açık. Gençlerimiz buralarda kütüphaniçin faydalanıp derslerine çalışabilirler. Biz bu meskenleri her yaş kümesine göre tasarladık” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı