Dünya Boks Şampiyonası Yeni Delhi 2023, 57 kg’da Baş altın madalyası

achievable

New member
Irma Testa, Hindistan’da düzenlenen 2023 Dünya Boks Şampiyonası’nda zafer kazandı. 25 yaşındaki İtalyan sporcu, 57 kiloda Kazak Karina Ibragimova’yı 5-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. İtalya, 52 kiloda finalde yerini Çinli Yu Wu’ya bırakan Şirine Charaabi’nin gümüş madalyasıyla da seferi kapatıyor.

Ayrıca oku

“Bu unvandan ve kazandığım altın madalyadan çok mutluyum çünkü yıllardır bir hayalin peşinden gitmek için her şeyimi, gençliğimi, hayatımı feda ederek çalıştım ve sonuç bunlarsa çok isterim. Bunu bir yirmi yıl daha yapmak için artık hedef Olimpiyat kalifikasyonu ve hedefe doğru daha da motive oluyorum”, diyor Testa zaferden sonra.

“Bu dünya şampiyonasında kat ettiğim yoldan dolayı gerçekten heyecanlı ve mutluyum – Charaabi memnun olduğunu söylüyor – Hem bir sporcu hem de bir insan olarak büyüdüm. Bu sonuç sıfırdan değil, Bütün bir ekibin emeği ve baştan sona herkese teşekkür etmek istiyorum. Final ağzımda biraz kötü bir tat bıraktı ama şikayet edemem çünkü harika sonuçlar elde etmek için doğru yoldayım”.

“İtalya boksu bir kez daha dünyanın zirvesinde. Elit Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda 78 ülke ve 324 sporcu yer alıyor, iki muhteşem madalyayla (altın ve gümüş) dönüyorlar. 2002’den beri, 20 yılı aşkın bir süre önce olmadı. Federal cumhurbaşkanı Flavio D’Ambrosi, kadınlar dünya şampiyonasında bir altın ve bir gümüş kazanmaktan.