Egeli gençleri dört dörtlük bir yerleşke hayatı bekliyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Ege Üniversitesi yeni periyoda oryantasyon programları ile başlayacak

Ege Üniversitesinde, üniversiteyi yeni kazanan gençlere yerleşke imkanlarını tanıtmak ve üniversiteye adaptasyonlarını hızlandırmak emeliyle tüm ünitelerde oryantasyon programları düzenlenecek. Oryantasyon programlarında Rektör Prof. Dr. Budak da öğrencilerle bir ortaya gelerek heyecanlarına ortak olacak.

Yeni bir akademik yıla başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yaz periyodu boyunca eğitim-öğretim, araştırma, kültürel ve sportif alanlara yönelik tüm hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık. Huzur ve itimat ikliminde dört dörtlük bir yerleşke hayatını yeni devirde öğrencilerimize sunmaya hazırız” dedi.

Tam akredite bir araştırma üniversitesi etiketiyle yeni periyoda girdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi olarak pandemi daha sonrası her programda yüzde yüz yüz yüze eğitime geçmenin ve öğrencilerimizle bir daha bir ortaya gelecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Öğrencilerimizin 7/24 yaşayan yerleşke konseptinden azamî düzeyde yaralanmaları ve verimli bir eğitim almaları ismine tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu sene üniversitemiz, her zamanki üzere yüksek puanlı öğrencilerin tercihi oldu. Yüzde yüz doluluk oranına ulaştık. Ailemize yeni katılan Egelilerle oryantasyon programları kapsamında bir ortaya gelerek üniversiteye ahenk sağlamalarına katkı sunmayı planlıyoruz. Ayrıyeten, ‘Ege’ye Beğenilen Geldin’ aktifliği ile öğrencilerimizin yüksek moral ve motivasyonla yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanmalarını sağlayacağız” dedi.

“Müfredatımız piyasanın talepleri doğrultusunda güncellendi”

Dijitalleşme alt yapısını ve kaynaklarını çağın ihtiyaçlarına uygun olarak yenilediklerini söyleyen Prof. Dr. Budak, “Merkez Kütüphanemizin fiziki ve dijital alt yapısını güçlendirdik. Dijital yayın, veritabanı, vadeli yayınlar ve lisan paketleri üzere kaynaklarımızı çeşitlendirerek, öğrencilerimizin imkânlarına sunduk. Kütüphanemiz, her vakit olduğu üzere bu yıl da vize ve final periyotlarında 7/24 hizmet verecek. Lisans ve ön lisans programlarımızda verilen derslerimizi piyasanın ve dalların talep ettiği bilgi ve hünerler doğrultusunda güncelledik. Üst idare olarak araştırmaya istekli öğrencilerimize takviye olmak ve gerekli imkanları sağlamak ismine Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezini (AROM) faaliyete geçirdik. Laboratuvar imkanlarımızı geliştirerek öğrencilerimizin teoride öğrendikleri ayrıntıları uygulamaya geçirmeleri için alan yarattık. özetlemek gerekirsesı öğrencilerimizin üniversite eğitimlerini en verimli biçimde değerlendirmeleri ismine tüm imkânlarımızı seferber ettik” diye konuştu.

“Huzur ve inanç ortamı, yeterli bir eğitimin en kıymetli şartları”

Kampüs ortasında yeşil alanların artırıldığını belirten Rektör Budak, “İyi bir eğitim için en değerli kaidelerden birisi de huzur ve itimat ortamının olduğu bir yerleşke oluşturmak. Bizler de bunun şuurunda olarak ‘Yaya öncelikli yeşil kampüs’ projemiz kapsamında yeşil alanlarımızı genişleterek çimlendirme çalışmaları gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin eğitim alacağı alanlarda bina içlerinin ve dış cephelerinin tadilatlarını tamamladık. tıpkı vakitte yerleşke içerisinde güvenlik zafiyeti oluşturabilecek noktaları tek tek belirleyerek gerekli tedbirleri aldık. Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda yemekhane menümüzü güncelledik ve yemekhane alanlarımızı genişlettik. bir daha öğrencilerimizin derslerden arda kalan vakit içinderını değerlendirmeleri ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirmeleri ismine açık ve kapalı spor tesislerimizi yeniledik. Gençlik ve Spor Kulübümüz ile Darüşşafaka iş birliğiyle öğrencilerimizin profesyonel olarak spor karşılaşmalarına katılmalarının önünü açtık. Öğrencilerimizin barınma gereksinimlerine yönelik ise; merkez yerleşkemizde yer alan Öğrenci Köyü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Zübeyde Hanım Kız Yurdu ve periferide bulunan Bergama, Tire’de yer alan yurtlarımız tam kapasiteyle hizmet verecek” dedi.

Ege Üniversitesi, 26 Eylül Pazartesi günü yeni eğitim-öğretim devrine her ünitede oryantasyon programları ile “Merhaba” diyecek. Program kapsamında Rektör Prof. Dr. Necdet Budak da öğrencilerle buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı