emsaller, TV saatleri ve akış

achievable

New member
Jannik Sinner, ATP Masters 1000 finalinde yer almak ve sıralamada ikinci olmak için bugün Indian Wells'te Carlos Alcaraz'a karşı. Dünyanın 3 numarası olan İtalyan, saat 20:00'de TV'de canlı olarak yayınlanması planlanan yarı finalde sıralamada ikinci sıraya yerleşecek: 22 yaşındaki Güney Tirol'lü oyuncu, kazanacağı zaferle onu geride bırakacak. Günahkar, Çek Jiri Lehecka'ya karşı 2 setteki ikna edici zaferin ardından mücadeleye varıyor. Alcaraz ile açtığı etkileyici seriyi sürdürmeyi hedefliyor: 2023 ile 2024 arasında üst üste 19 başarı, yeni sezon Avustralya Açık ve ATP Rotterdam şampiyonluklarıyla başlayacak.

Sinner nasıl oynuyor?

Alcaraz, Kaliforniya sert kortunda, bazı servis hafıza kaybına rağmen henüz tek bir set bile düşürmemiş rakibiyle karşılaşmaya hazırlanırken, “Şu anda dünyanın en iyi oyuncusu” diyor.

Günahkar, çelişkili bir şekilde hâlâ gelişmek için yeterli alana sahiptir. “Çok iyi servis atmayı başardığım günler var ve daha fazla mücadele ettiğim günler de var: örneğin ikinci sette” Lehecka'ya karşı “yüzdelik o kadar yüksek değildi ve bu geliştirmem gereken bir şey. Ancak şunu biliyorum ki Doğru şekilde çalışıyorum ve gelecekte bunun en iyi atışlarımdan biri olacağına inanıyorum”, İtalyan çeyrek final zaferinden sonra bu sözleri söyledi.

Öncesi

Sinner, Alcaraz ile önceki karşılaşmalarda 4-3 öndeydi. Güney Tirol, Miami'deki ATP Masters 1000 yarı finali ve geçen yıl Pekin'deki ATP olmak üzere son 2 doğrudan maçını kazandı.

Alcaraz'ın mavilere karşı tekrar kazandığını görmek için tam olarak bir yıl geriye gitmeniz ve Indian Wells 2023'ün yarı finaline kadar geri sarmanız gerekiyor: O zamandan beri iki büyük isim arasındaki denge yavaş yavaş ama önemli ölçüde değişti. Alcaraz bir yıl önce Djokovic karşıtı gibi görünse de, şimdi Sinner karşıtı çizgiyi kazanmak için zirvede oynaması gerekiyor.

Maç TV'de ve yayında

Jannik Sinner ile Carlos Alcaraz arasındaki maç 16 Mart Cumartesi günü saat 20.00'de oynanacak. TV'de Sky aboneleri, yalnızca Sky Sport Uno ve Sky Sport Tennis üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca Now ve Sky Go platformunda yayın olarak da izlenebilecek.