Fırat’ın hayalleri Cemil Meriç’le gerçek oldu

abbas

Global Mod
Global Mod
Büyükşehir Belediyesinin ‘Hayaldi Gerçek Oldu’ projesi kapsamında, Fırat Naz aldığı eğitimlerle hayalini kurduğu işe sahip oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özel ihtiyaçlı bireylere yönelik vermiş olduğu hizmetlerde Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezinde eğitim alan Fırat Naz ‘Hayaldi Gerçek Oldu’ projesi kapsamında hayalini kurduğu işe girdi. Yaklaşık iki yıldır hizmet alan Fırat Naz, ‘’Bu merkez hayatıma fazlaca şey kattı, el sanatlarından, seramik üretimine kadar, okuma yazmadan E-KPSS’sine kadar. Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde gördüğüm eğitimler iş bulmamda faydalı oldu’’ dedi.

BENİM GÖZÜM GERİDE KALMAZ

Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezinin öğrencisi Fırat Naz’ın annesi Yadigar Hanım ise ‘’Bu merkezde eğitim almadan evvel Fırat içine kapanıktı. Konuttan dışarı çıkamıyordu, çıkmak istemiyordu. Kendine olan inancı yoktu. Bu merkezde eğitim almaya başladıktan daha sonra kendine olan itimadı geldi. Bu aldığı eğitimler kendisine büyük katkı sağladı, işe girmesine dayanak oldu. Çok mutluyum. Benim gözüm artık artta kalmaz. Vesile olanlara fazlaca teşekkür ediyorum’’ dedi.

2 YILDA BİRÇOK BRANŞTA EĞİTİM ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesine bağlı Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde 2 yıldan bu yana hizmetlerden faydalanan Fırat Naz eğitim aldığı vücut eğitimi, drama, halk oyunları, müzik

mutfak sanatları, seramik, mozaik, akıl oyunları, kişisel eğitim, bağımsız hayat, akademik dersler, E-KPSS eğitimi, bahçecilik eğitimi, sosyal-kültürel aktivitelere katılarak muvaffakiyet sağladı.

17-35 YAŞ ÖĞRENME ZAHMETİ YAŞAYANLAR

Büyükşehir Belediyesine bağlı Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde rastgele bir niçinden ötürü öğrenme kuvvetliğü yaşayan 17-35 yaş aralığında çocukların topluma kazandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda, toplum ortasında bağımsız ömür maharetleri kazanmalarına yardımcı olan, onlara ve ailelerine gelişim ve dayanak hizmetleri sunan Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezi’yle ilgili 153 Davet Merkezinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı