Garanti BBVA ve BÜYEM iş birliğiyle online eğitim platformu Türkiye Bayan Teşebbüsçü Akademisi başlıyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Geleceğe yeterli bakmak hedefiyle iktisada güç katan bayan girişimcileri destekleyen Garanti BBVA, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte hayata geçirdiği Türkiye Bayan Teşebbüsçü Akademisi’nin birinci online eğitimini gerçekleştirecek. 21 Ekim 2022 Cuma saat 10:00 – 14:00 içinde düzenlenecek eğitime katılacak bayan teşebbüsçüler Prof. Dr. Ayşegül Toker, Dr. Behice Ertenü, Dr. Fatih Anıl ve Dr. Işıl Keskin Şahan tarafınca verilecek Dijital Pazarlama ve E-Ticaret, Finansal Sıhhat, İdare ve Liderlik Hünerleri, Satış ve Pazarlama ile Girişimcilik Ekosistemine Genel Bakış alanlarında bilgiler edinecek. Eğitime katılmak isteyen bayan teşebbüsçüler garantibbvakadingirisimci adresi üzerinden programa ulaşabilecek ve eğitime kayıt olabilecek.

Kadın girişimcilerin idare hünerlerini ve kapasitelerini artırmak, iş omurundaki varlıklarını güçlendirerek kalıcı ve sürdürülebilir kılmak emeliyle 10 yıldan beri devam eden eğitimlere, Türkiye Bayan Teşebbüsçü Akademisi online aktifliği ile tüm Türkiye’deki bayan girişimcilere ulaşacak. Fiziki ve online olarak eğitim gerçekleşen vilayetlerde ise daha evvel olduğu üzere bayan girişimcilerin birbiriyle network kurmaları sağlanacak. 2022 yılının birinci eğitimi de Kasım ayında Gaziantep’te gerçekleşecek.

Türkiye Bayan Teşebbüsçü Akademisi’yle ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, “Garanti BBVA olarak, sürdürülebilirliği ana stratejimizin odağına koyarak tüm çalışmalarımızda iklim krizi ve kapsayıcı büyümeyi evvelandiriyoruz. Kapsayıcı büyümenin de bayanın güçlenmesiyle, toplumda, iş dünyasında adil ve eşit fırsatlara sahip olmasıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Ülkemizde bayanlar ve erkekler iktisada eşit oranda katılabilseler; Gayri Safi Ulusal Hasılamız, yani refah düzeyimiz 30 artacak. Bu niçinle ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınma için hanımın iş hayatına ve istihdama katılması kadar, bayan teşebbüsçü sayısının artması da uzun yıllardır evvelarimiz içinde yer alıyor. 2006 yılında hayata geçirdiğimiz Bayan Teşebbüsçü Programı’yla bayanlara iktisatta daha fazla kelam sahibi olmaları için takviye oluyoruz. Hedefimiz, toplam ekosistem ortasında 14 olan bayan teşebbüsçü oranının 50’ye çıkarılmasına dayanak olmak. Bu kapsamda çalışmalarımızı bütünsel bir yaklaşımla ele alarak “finansman sağlama”, “cesaretlendirme”, “eğitim” ve “yeni pazarlara açılma” olmak üzere dört temel başlıkta kıymetlendiriyoruz. Bayan girişimcilerin idare maharetlerini artırmak, iş omurundaki varlığını güçlendirerek kalıcı ve sürdürülebilir kılmak için eğitim takviyeleri sunmayı oldukca önemsiyoruz.” dedi.

Sibel Kaya kelamlarına şu biçimde devam etti: “Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz ve 10 yıldır devam eden işbirliğimizi, daha fazla bayan girişimciye ulaşmak maksadıyla Türkiye Bayan Teşebbüsçü Akademisi’ne dönüştürdük. Dünya daima değişir ve gelişirken mevcut detaylarımizle iş ve toplumsal hayatta nitelikli bir biçimde var olamayız. Başarılı olmak için kendimizi daima geliştirmemiz, yeni bilgilerle donanmamız gerekiyor. Garanti BBVA olarak daima yenilediğimiz eğitimlerle bayan girişimcilerin işlerinin sürdürülebildiğine dayanak oluyoruz. Bu müddet boyunca yaptığımız araştırmalar gösterdi ki eğitimlerin toplumsal tesiri de çok yüksek. Farklı vilayetlerde düzenlediğimiz eğitimlere ek olarak tüm Türkiye’deki bayanları da kapsayacak bir yapıyı hayata geçirdik. Ülke çapındaki eğitimlerimiz online biçimde devam edecek. Fiziki eğitim gerçekleşen vilayetlerde de daha evvel olduğu üzere bayan girişimcilerin birbiriyle bağlantı kurmalarını sağlayacağız. bu biçimdece 10 yıldan bu yana edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimiyle bayan girişimcileri bilgilendirme misyonumuzu daha da ileri taşıyacağız… Ülkemizdeki tüm bayan girişimcilere ulaşabilmek için oluşturduğumuz bu ağ yardımıyla yerelde de bayan girişimcilerin birbirini tanımasını, bağlantı kurmasını ve iş birliği fırsatlarını yakalamasını sağlayacağız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı