“Golf sadece zenginler için değil, popüler de olabilir”

achievable

New member
18 delikli golf sahası aynı zamanda ekonomik büyüme için nasıl bir itici güç: “Golf ekonomisine çok inanıyorum. Golfün ‘demokratikleşmesinden’ bugünden değil, bahsettim: Bunun zorunlu olarak yalnızca yüksek harcama gücüne sahip olanlar için olması gerektiği fikri, ortadan kaldırmamız gereken bir efsanedir”. Bu, Spor Bakanı Andrea Abodi tarafından bugün Coni’de düzenlenen Roma Açık’ın sunumu sırasında ifade edildi. “Diyelim ki mutlaka çok geriden başladık, bu yoldan gelenlerin avantajı ve golfü ekonominin önemli bir unsuru haline getiren diğer Avrupa ülkeleri ile milletimiz arasındaki mesafenin kapanmasına katkıda bulunabilir. bu bölgeler”.

“Tüm özelliklere sahibiz: çevresel güzellik, kültürel ve tarihi sanatsal içerik, yiyecek ve şarap kısmı – bakan sıralıyor -. Golfün çok şey çekebileceğine inanıyorum, ancak Federasyonun yapmaya çalıştığı gibi organize edilmesi gerekiyor. 2027’de devam edecek olan Roma Açık, Ryder The Cup ve İtalya Açık, normalde sahip olmadığımız uzun vadeli bir stratejidir.İtalya’da da golfün hak ettiği kalite sıçramasına yardımcı olacaklarına inanıyorum. Golfün ‘demokratikleşmesinden’ söz ettim, bugünden değil: Bunun mutlaka yüksek harcama gücüne sahip olanlar için olması gerektiği fikri, ortadan kaldırmamız gereken bir efsanedir. Öte yandan, popüler de olabilir. Dolayısıyla okullardan başlayarak şehirlere girmesi, gündelik hayatta çoğu zaman hatırlamakta zorlandığımız sosyal yönleriyle aşinalığını ve çevreyle olan yakın ilişkisini açıkça ortaya koyması doğru. Sadece büyük bir organizasyon için değil, aynı zamanda golfü ülkemizde sadece bir spor unsuru değil aynı zamanda turizm ve ekonomik bir unsur haline getirecek orta-uzun vadeli bir strateji için doğru malzemeleri görüyorum” dedi.