Günahkar yarı finalde Medvedev'i, Miami'deki finalde ise Jannik'i mağlup etti

achievable

New member
Jannik Sinner, Miami'deki ATP Masters 1000 yarı finalinde Daniil Medvedev'i 1 saat 10'da 6-1 ve 6-2'lik skorlarla mağlup ederek Pazar günü yapılması planlanan finale katılmaya hak kazandı.. Dünyanın 2 numaralı seri başı ve üçüncü oyuncusu olan 22 yaşındaki İtalyan, tarihi olmayan bir maçta, beraberlikte üçüncü olan Rus'a üstünlük sağlıyor. Olağanüstü bir geri dönüşün ardından Ocak ayında beşinci sette kazanılan Avustralya Açık finaliyle karşılaştırıldığında, bu kez Sinner kuralları baştan sona dikte ediyor.

Miami'de şampiyonluk olması durumunda 2 numara olacak olan dünyanın 3 numarası, bloklardan şut atarak çıkıyor ve maça giremeyen rakibine karşı ilk sette 5-0'a uçuyor. Güney Tirol neredeyse mükemmel: ilk topların neredeyse %70'i, sadece 3 gereksiz hata, geri dönüşte 2 üzerinden birden fazla puan. Başından itibaren forehand'ine faul yapan ve aslında maçta hiç yer almayan Medvedev'e kaçış yolu bırakmayan bir monolog.

Ruslarla üst üste beşinci doğrudan maçını kazanan Sinner, 2024'e mükemmelliğin sınırlarında devam ediyor: Melbourne ve Rotterdam'dan sonra yılın üçüncü finalinde, Indian Wells'te yarı finalde sadece bir yenilgi aldı. Sıralamada Sırp Novak Djokovic'in ardından ikinci sırayı kaybetme riskini göze alan İspanyol Carlos Alcaraz.

Günahkar: “Mükemmel eşleşme”

Sahada kendimi harika hissettim. Tipik olarak bir turnuvaya ne kadar girersem kendimi o kadar rahat hissederim. Maçın sonunda Sinner, “Performansımdan gerçekten memnunum” diyor. Medvedev'le karşılaştırıldığında fark çok büyük görünüyordu. “Bence Daniil kendini en iyi durumda hissetmiyordu, normalde yapmadığı birçok hata yaptı.' Yapma. Çok zorlu bir maç bekliyordumEğer molayı birinci veya ikinci sette atmış olsaydı işler değişirdi”, diye ekliyor İtalyan.

Sinner, 2021'de Polonyalı Hubert Hurkacz'a karşı kaybettiği maçın ardından Miami'de ikinci finalini oynamaya hazırlanıyor. “Ben farklı bir oyuncuyum, farklı bir insanım. O maçı düşünüyorum ve finalden önceki gece gözümü bile kırpmadığımı, bütün gece ter döktüğümü hatırlıyorum. Şimdi durumu çok daha iyi yönetiyorum: Finale döndüğüm için mutluyum, pazar günü iyi tenis oynamayı umuyorum.”

Maç

İkinci set

Günahkar-Medvedev 6-1, 6-2 – Günahkar kendini 0-30 geride buluyor ama sağlamlığını kaybetmiyor. Durumu tersine çevirir, maç noktasına ulaşır ve 'dersi' kapatır: 6-2, 1 saat 10'da galibiyet.

Günahkar-Medvedev 6-1, 5-2 – Medvedev ikinci oyunu kazanır ve maçı uzatmaya çalışır.

Günahkar-Medvedev 6-1, 5-1 – Günahkar otomatik pilotta: as sırasıyla, 5-1.

Günahkar-Medvedev 6-1, 4-1 – Medvedev de servisi tutmaya çalışıyor ve bir as buluyor. Ancak bu, Rusların beşinci oyundaki tek puanıydı: Mükemmel Günahkar, bir başka kırılma ve bitiş çizgisinin kapanması.

Günahkar-Medvedev 6-1, 3-1 – Günahkar kendisini nadir görülen bir zorluk anıyla karşı karşıya bulur. Mavi bir kırılma noktası kabul eder, ancak servis onun beladan kaçınmasına olanak tanır: birbirini takip eden iki as (oyunda üç as) durumu çözer.

Günahkar-Medvedev 6-1, 2-1 – Medvedev, çifte hatayla hayatını karmaşıklaştırma riskiyle karşı karşıya kalır ancak oyunun kontrolünü yeniden ele geçirmeyi başarır: Servis, sonunda yer vuruşlarını temizleyebilen ve Sinner'ın monologunu bölerek oyunu kazanabilen Rus'a ihanet etmez.

Günahkar-Medvedev 6-1, 2-0 – Maviler sorunsuz yürüyüşüne devam ediyor: 2-0, birinci ve ikinci setler arasında 1'e 12'lik bir farkla.

Günahkar-Medvedev 6-1, 1-0 – Medvedev iplerdeki bir boksör gibidir. İkinci setin ilk maçında puan bile toplayamıyor: mola veriyor ve Jannik yeniden başlıyor.

İlk set

Günahkar-Medvedev 6-1– Sinner servisle sahayı açıyor ve 40-0'a uçuyor: 3 set puanı, ilki yeterli ve 33 dakikada 6-1'e yükseliyor.

Günahkar-Medvedev 5-1– Medvedev, karşılaşmasının ilk maçını servisi sıfırda tutarak kazandı.

Günahkar-Medvedev 5-0 – Maviler servisinde hiçbir şey kaçırmıyor, kadife sahada 5-0.

Günahkar-Medvedev 4-0 – Rus oyuncu buzları kırmayı başaramadı: 12 sayılık bir oyunun ardından ikinci molayı aldı, Sinner ilk seti aldı.

Günahkar-Medvedev 3-0 – Güney Tirol ilk topu tutarlı bir şekilde bulamadı, Medvedev'in hemen aradaki farkı kapatmak için 2 şansı vardı: Sinner 2 kırma sayısını iptal etti, üst üste 4 sayı attı ve 3-0 öne geçerek kurtuldu.

Günahkar-Medvedev 2-0 – Maviler hemen Medvedev'in servisine baskı yapıyor. Rus ilk 2 kırılma noktasını siliyor, üçüncüyü bedava hatayla kabul ediyor: Günahkar hızlanır, kazanır ve kırılır.

Günahkar-Medvedev 1-0 – Günahkar maçı bir asla açar ve açılış oyununda servisi tutar.