Hangi vilayetlerde okullar tatil edildi? Bugün okul var mı, yok mu? Okullar tatil edildi mi?

Musa

New member
Sabah saatlerinde yaşanan sarsıntı niçiniyle biroldukça vatandaş kaygı ve panik yaşadı. Gerçekleşen sarsıntının boyutu AFAD tarafınca 5.9 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Sarsıntının akabinde en epey merak edilen sorular Hangi vilayetlerde okullar tatil edildi? Bugün okul var mı, yok mu? Soruları oldu. Pekala, Hangi vilayetlerde okullar tatil edildi? Bugün okul var mı, yok mu? Okullar tatil edildi mi?

HANGİ VİLAYETLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?

Konu hakkında toplumsal medyadan açıklama yapan Düzce Valisi Cevdet Atay, sonucun önlem maksatlı alındığını söylemiş oldu. Düzce Valisi Cevdet Atay, “İlimizde yaşanan zelzele niçiniyle, önlem hedefli ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında 23 Kasım 2022 tarihinde bir gün eğitim – öğretime orta verilmiştir.” tabirlerini kullandı. İstanbul ve Ankara’da da büyük kaygı yaratan 5.9 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde başta Düzce olmak üzere Sakarya ve Bolu’da eğitime 1 gün mühletle orta verildi.

BUGÜN OKUL VAR MI, YOK MU?

Düzce olmak üzere Sakarya ve Bolu’da eğitime 1 gün müddetle orta verildi. Öbür vilayetler için çabucak hemen bir açıklama gerçekleştirilmedi.

İSTANBUL’DA SARSINTI DEVAM EDECEK Mİ?

AFAD tarafınca bahse ait şu açıklamalarda bulunuldu.
“Düzce vilayetimizin Gölyaka ilçesindeki 5,9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde, an prestijiyle 18 artçı zelzele meydana gelmiştir.”
Buna nazaran artçı zelzelelerin devam etme riski bulunduğunu söyleyebiliriz.

5.9 ZELZELE BÜYÜK MÜ?

4 ve 6 büyüklüğü içindeki zelzelelerde eşyalar yerinden oynar, zayıf binalar hasar nazaranbilir. Sarsıntı büyüklüğü 6 pahasına yaklaştıkça Orta çaplı ve binaların dayanıklılığına bağlı olarak büyük hasara yol açarlar, duvar ve bacalar yıkılır. Bu niçinle 5.9 büyüklüğündeki bir zelzele, dayanıksız yapılar için pek büyük sıkıntılar yaratabilmektedir.

#DEPREM : Düzce ili Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de 5,9 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

?? https://t.co/cofXSurHiN

— AFAD (@AFADBaskanlik) November 23, 2022