İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Mesleksel Gelişim Akademisi Seminerleri Tüm Süratiyle Devam Ediyor

abbas

Global Mod
Global Mod
İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca düzenlenen Mesleksel Gelişim Akademisi çalışmaları tüm süratiyle devam ediyor

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Eğitim Müdürlüğü tarafınca düzenlenen ‘Mesleki Gelişim Akademisi’, eğitimin her etabında misyon alan eğitim yöneticileri, öğretmen ve tüm eğitim çalışanlarının mesleksel gelişimlerinin desteklenmesini, motivasyonun artırılmasını ve hizmet kalitesinin yükseltilmesini hedefliyor.

Mesleki Gelişim Akademisi kapsamında İzmir Vilayet Mili Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda, eğitim yöneticilerine yönelik eğitimler başladı. Prof. Dr. Aytaç Açıkalın ve Prof. Dr. Erdal Toprakçı’nın konuşmacı olarak katıldığı, moderatörlüğünü Dr. Özden Ölmez Ceylan’ın üstlendiği “Etkili Eğitim İdaresinde Sistemin İnce ve Sıcak Kenarı: İnsan” başlıklı eğitim idaresi söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi programına İzmir Vilayet Mili Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, vilayet ulusal eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve eğitim yöneticileri katıldı.

İlginin ağır olduğu aktiflikte Prof Dr. Aytaç Açıkalın, değişen eğitim paradigmalarına ve tesirli eğitim idaresinin nasıl olması gerektiğine değindi. Prof. Dr. Erdal Toprakçı okul idaresinin sistem idaresi olarak düşünülmesi gerektiğini vurgulayarak bu sistemin tesirli bir biçimde yönetilebilmesi için temel öge insanın idaresinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindi. İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Mücahit Murat Yentür, tüm iştirakçilere teşekkür ederek bu çeşit aktifliklerin devam edeceği muştusunu verdi.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Mesleksel Gelişim Akademisi kapsamında Ankara Vali Yardımcısı, Eğitim ve Kamu İdaresi Uzmanı Dr. Ayhan Özkan, ‘Eğitimsel Liderlikte Zekanın Önemi’; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Ayhan Aydın ‘Sahne Sanatı Olarak Öğretmenlik’ başlıklı eğitimler verecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı