Konservatuvar öğrencisinden yurt haricinde değerli muvaffakiyet

abbas

Global Mod
Global Mod
Online yapılan müsabakalarda Güney Kore’de birinci, Finlandiya’da ikinci olan Hikaye Elvin Tuna, başarısı ile Türkiye’ye gurur yaşattı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Piyano Kısmı öğrencisi 11 yaşındaki Hikaye Elvin Tuna, Finlandiya ve Güney Kore’de online olarak yapılan yarışlarda kendi kategorisinde aldığı derecelerle Türkiye’ye gurur yaşattı. Gelecek vadeden genç piyanist, Güney Kore’deki yarışta birinci; Finlandiya’da yapılan müsabakada ise ikinci oldu. Her iki müsabakaya Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’ndaki eğitmeni Nurcan Maya ile hazırlanan Hikaye Elvin, “Yarışmanın sonunda herkes beni tebrik etti, başarımı kutladı. Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nda aldığım eğitim yardımıyla bu dereceleri elde ettim” dedi.

3 YIL EVVEL KONSERVATUVAR ÖĞRENCİSİ OLDU

Öykü Elvin, üç yıl evvel eylül ayında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Yetenek İmtihanlarını geçerek, konservatuvar öğrencisi olmaya hak kazandı. Üç yıl boyunca nizamlı olarak derslerine gelen Hikaye Elvin, disiplini ile ve müziğe olan sevgisiyle piyano eğitmenlerinin takdirini topladı.

KONSERVATUVAR EĞİTMENİ YÖNLENDİRDİ

Yetenekli öğrenci eğitmenin yönlendirmesiyle memleketler arası yarışlara katılmaya karar verdi ve birinci vakit içinderda 2022 yılının kasım ayında Güney Kore’de düzenlenen 5th PCM Online İnternational Piano Competition’a katıldı. Buradaki yarışta farklı ülkelerden çocuklar yer aldı. Hikaye Elvin, kelam konusu yarışta 50 kişi içinden birinci olmaya hak kazandı. Aldığı muvaffakiyetin akabinde öğretmeni bu kere da öğrencisine Finlandiya’da düzenlenen İnternational Piano Competition’a katılmasını tavsiye etti. Yarışa birebir disiplinle hazırlanan Hikaye Elvin, bir daha online olarak yapılan bu yarışta 45 kişi içinden ikinci oldu. Müsabakalarda ünlü Shark Soup isimli yapıtı seslendiren konservatuvar öğrencisi, performansı ile heyet üyelerini etkilemeyi başardı.

BAŞARIMIN TEMELİ BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI

Genç yetenek, muvaffakiyetini Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nda kutladı. Piyano eğitmeni Nurcan Maya ve konservatuvar ailesine teşekkür eden Hikaye Elvin, “Bu yarışlara katılmam için eğitmenim benim yüreklendirdi ve katılmamı sağladı. Müsabaka öncesinde beni çalıştırdı. Milletlerarası müsabakalarda aldığım derecelerde buradaki eğitimimin büyük rolü var” dedi.

KIZIMIN KONSERVATUVAR ÖĞRENCİSİ OLMASI HAYALİMDİ

Öykü Elvin’in annesi Hülya Tuna ise çocuğunun başarısına fazlaca sevindiklerini kaydetti. “Kızımın, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı öğrencisi olması daima hayalimdi” diyen Hülya Hanım, “Konservatuvarda hem uygun bir eğitim alıyor birebir vakitte onu destekleyen öğretmenleri var. Büyükşehir Belediyesi’ne bu kıymetli sanat kuruluşu için teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı