Kreş Öğretmenleri Yeni Periyoda Hazırlandı

abbas

Global Mod
Global Mod
Çankaya Belediyesinin 12 gündüz bakımevinde vazife yapan 250 işçi yeni periyoda eğitim çalıştayı ile hazırlandı. Konusunda uzman hocalar tarafınca verilen eğitimlerde, birinci yardımdan bağlantıya kadar çeşitli mevzular ele alındı.

Okul öncesi eğitimde marka haline gelen Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevleri eğitmenleri yeni periyot öncesi eğitimden geçti. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenlenen ve 5 gün süren çalıştayda çocuklara birinci yardım, gelişimsel kıymetlendirme ve gelişimsel özellikler, duyu bütünleme, proje tabanlı öğrenme, okul öncesinde bağlantı ve fazlacalu zeka, okul öncesi devirde istismar ve moni bostan mevzuları, eğitimcilerden eğiticilere aktarıldı. Çalıştayda, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Çankaya Halk Eğitim Merkezi hocaları ve alanında uzman hocalar ders verdi.

“BİZ EN ÇOK ÇOCUKLARIN BELEDİYESİYİZ”

Çankaya Belediyesinin çeşitli semtlerinde bulunan 12 gündüz bakımevinde bu yıl bin 400 çocuk okulöncesi eğitime birinci adımı attı. Bayanların çalışma hayatına etkin iştirakine da değerli katkı sunan Çankaya Belediyesi gündüz bakımevleri, çağdaş, kaliteli ve uygun fiyatı ile ebeveynler tarafınca tercih ediliyor. Gündüz bakımevlerinin sayısını artırmaya yönelik adımlar atan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, önümüzdeki eğitim-öğretim devrinde 3 gündüz bakımevini daha hizmete açacaklarını söylemiş oldu. Alper Taşdelen, “Kaliteli ve uygun fiyatla eğitim verdiğimiz gündüz bakımevlerimizde, gelecek eğitim devrinde 2 bini aşkın çocuğumuz eğitim almış olacak. ‘ Biz en çok çocukların belediyesiyiz’ anlayışı ile çocuklarımıza eğitim veren öğretmenlerimizin ve gündüz bakımevlerinin tüm çalışanının eğitimine de ehemmiyet veriyoruz. Hayat daima bir eğitim demektir. Vakit geçtikçe her şey değişiyor ve gelişiyor. Biz de belediye olarak bu değişime ayak uydurmak için her manada ve her yaşta eğitimi önemsiyoruz. Gündüz bakımevi işçimize, öğretmenlerimize, tüm çocuklarımıza ve ailelerine başarılı, verimli bir devir diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı