Lider Odabaşı Başarısızlık Zirvesi’nde Gençlere Seslendi: En İyiyi Hedefleyin

abbas

Global Mod
Global Mod
İstanbul Gençlik Platformu’nun düzenlediği, Türkiye’nin kıymetli iş, akademi, sanat ve sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla gençleri bir ortaya getiren Başarısızlık Tepesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Dorukta konuşma yapan Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı gençlere ‘en iyiyi hedefleyin’ iletisi verdi.

Üyeleri lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan İstanbul Gençlik Platformu kurulduğu günden bu yana binlerce gencin ve çocuğun ömrüne dokunan projeler üretiyor ve vicdanlı başkanların yetişeceği modeller yaratmak, bunları uygulamak ve paylaşmak hedefi ile İstanbul Gençlik ve Liderlik Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdürüyor. Platformun her yıl düzenlediği Başarısızlık Doruğu 15 Ekim Cumartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Türkiye’nin değerli iş, akademi, sanat ve sivil toplum kuruluşu önderlerini gençlerle buluşturan dorukta Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı bir konuşma yaptı. Odabaşı konuşmasına Bartın’da meydana gelen maden kazasında ömrünü kaybedenlere rahmet, ailelerine baş sıhhati dileyerek başladı. Odabaşı “artık kazaları ömrümüzden çıkartmamız gerekiyor” dedi.

“BU KAZALAR HAYATA NASIL BAKTIĞIMIZI GÖSTERİYOR”

“Bartın’da ismi kaza olan lakin artık kaza olmaktan çıkan bir maden kazasında ömrünü kaybeden herkese rahmet, ailelerine baş sıhhati diliyorum. Lakin artık kazaları ömrümüzden çıkartmamız gerekiyor. Bu kazalar bizim dünyaya, hayata nasıl baktığımızı gösteren kazalar. Biz her yıl canlarımızı, işçilerimizi, dostlarımızı kaza ismi altında kaybediyoruz. Umarım bu son olur.” dedi.

“EN İYİYİ HEDEFLEYİN”

Odabaşı 12 yaşındaki oğluyla bir diyaloğundan bahsederek konuşmasını sürdürdü: “Ben oğluma şunu söylemiştim, eğitim hayatında 5’le de geçiliyor, 10’la da geçiliyor, bizim devrimizdeki ders notları böyleydi. O da bana dedi ki ‘ben daima 10’la geçmeyi hedefliyorum’. Ben hangi üniversiteye gideceğime, imtihana giderken karar verdim. halbuki 12 yaşındaki oğlum 2 yıl evvel bana okuyacağı üniversitenin ismini ve kısmını söylüyor. Onun şimdiden bir gayesi var. Siyasetle ilgilendim, CHP Vilayet Lider Vekili oldum, vilayet sekreteri oldum, Kadıköy Belediye Lideri oldum. Bu muvaffakiyet mı? Muvaffakiyet nereden baktığınıza bağlı. Oğlumunsa daha büyük amaçları var. Sizler amaçlarınızı koyun, her vakit daha güzelini hedefleyin, bu azimle yaparsanız başaracağınıza inanıyorum. Kaybetmek, başarısız olmak berbat bir şey değil; oradan alacağınız ders ve tecrübeyi daha sonraki hayatınızda uygularsınız.”

Odabaşı konuşmasını gençler için hazırladıkları bir projelerinden bahsederek bitirdi: “Bir seçim vaadim vardı; gençleri Türkiye’de yetişmiş, dünyada kendisini kabul ettirmiş isimlerle buluşturmak. Pandemiden dolayı ertelediğimiz bu projemizin hazırlıklarına başladık. Bu projedeki gayemiz şuydu, gençler izledikleri televizyon dizilerinden hayli etkileniyorlar. Bilhassa mafyatik karakterlerden. Gençler kendilerine bu isimleri kahraman olarak görüp, örnek alıyor. O yüzden bu projemizi hayata geçirmek üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz.” dedi. Konuşmasının akabinde Lider Odabaşı’na bir teşekkür plaketi verildi.

Zirvenin konuşmacıları içinde Index İdare Konseyi Lideri Erol Bilecik, Kale Kümesi Lideri ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Yıldız Holding İdare Heyeti Üyesi Murat Ülker, oyuncu İbrahim Selim, Ekonomist Akademisyen Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ve İstanbul Gençlik Platformu Lideri Tabiat Can Coşar yer aldı. Konuşmacılar gençlere ilham olması için onlarla kendi çalışma hayatlarındaki başarılı ve başarısızlık öykülerini paylaştı.

İstanbul Gençlik Platformu tarafınca düzenlenen ve iştirakin temsili 5 TL olduğu tepeden elde edilen gelir ile Antalya Elmalı Tekke Köyü İlkokulu’na Oyuncak Kütüphanesi kuruldu ve açılışı dorukla eşzamanlı olarak uzaktan temasla gerçekleşti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı