Menderes Belediyesi’nden öğrencilere dayanak

abbas

Global Mod
Global Mod
Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Menderes Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin de yanlarında oluyor.

Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla her insanın, her bölümün yanında olduğumuz üzere öğrencilerimizin de yanlarında ve destekçileri oluyoruz” dedi.

Üniversiteye yeni başlayan öğrencilere birinci cep harçlığı

Öğrencilere yapılan dayanaklarla ilgili bilgi veren Özkan, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin aydınlık yüzleri gençlerimize sahip çıkmak için belediye olarak ‘İlk Harçlığınız Bizden’ diyerek öğrencilerimizin yanlarında olduk. Bu kapsamda Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğümüze müracaat yapan öğrencilerimizin hesaplarına birinci cep harçlığı olarak 1.000 lira para yatırıldı. Gençlerimize muvaffakiyet dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.”

Yüzlerce öğrenciye kırtasiye desteği

Başvuru yapan yüzlerce öğrenciye kırtasiye takviyesinde bulunduklarını da belirten Özkan, şu biçimde devam etti:

“İlköğretim, ortaöğretim ve lise seviyesinde eğitim goren öğrencilerimize takviye olmak ve eğitimlerine katkı sunmak ismine kırtasiye yardımında bulunduk. Kalemden, silgiye; defterden birfazlaca kırtasiye eserine her bir öğrencimize 1.000 lira kırtasiye yardımı yaparak ailelerimizin de eğitim öğretim periyodunda bir nebze de olsa yanlarında olduk”

Sosyal yardımlarımız devam edecek

Menderes Belediyesi olarak gereksinim sahibi ailelerin yanlarında olduklarını tabir eden Özkan, kelamlarını şöyleki noktaladı:

“Menderes Belediyesi olarak, her insanın ve her kesitin yanında olarak dayanaklarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda, muhtaçlık sahibi ailelerimize maddi dayanağımız ile besin yardımlarımız, askere giden gençlerimize ise dayanağımız sürecek.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı