Miniklerin Okul Heyecanı Eğitim Yılı Açıldı; Çocuklar Okullarına Kavuştu

abbas

Global Mod
Global Mod
Türkiye genelinde 12 Eylül Pazartesi günü başlayan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın heyecanı, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne(DEÜ) bağlı Özel 75. Eğitim Kurumları’nda da yaşandı. Yeni eğitim devrini sevinçle karşılayan DEÜ’lü minik öğrenciler, hem arkadaşlarına birebir vakitte okullarına kavuşurken; DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar da özel günlerinde onları yalnız bırakmadı. Öğrencilerle bir ortaya gelmekten memnunluk duyduklarını kaydeden Rektör Hotar, “Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ülkemize, muvaffakiyet ve hoşluk getirmesini diliyorum” dedi.

Türkiye genelinde milyonlarca öğrencinin ve ailenin heyecanla beklediği ders zili çaldı. Bu yıl, 12 Eylül Pazartesi günü başlayan Eğitim Öğretim Yılı’nın(2022-2023) sevinci ülke genelinde hissedilirken; Dokuz Eylül Üniversitesi’ne(DEÜ) bağlı Özel 75. Eğitim Kurumları’nda da emsal hisler yaşandı. Üniversitenin Buca Tınaztepe Yerleşkesi’nde bulunan okullarında; aileleriyle bir arada yeni periyoda başlamanın tatlı heyecanını yaşayan minik öğrenciler, hem arkadaşlarına ve öğretmenlerine tıpkı vakitte sınıflarına kavuştu. Öğrencilerden kimilerinin birinci sefer okula ve derse geldiği bu özel günde, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ise minik kalpleri yalnız bırakmadı.

DEÜ-Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın İdare Şurası Lider Yardımcısı ve Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel’in, Kurucu Temsilcisi Doç. Dr. Ayten Erduran’ın, Okul Müdürü Güzin Gül Yurtsever’in, okul idaresinin ve öğretmenlerin eşlik ettiği ziyarette Rektör Hotar, minik öğrencilerin dersine girdi; oyununa katıldı; müziklerini dinledi.

Kendisini çiçeklerle karşılayan öğrencilere teşekkür de eden Rektör Hotar, “Eylül ayının bu hoş gününde ve eğitim öğretim yılının açılışında, hem evlatlarımızla bir ortaya gelmekten memnunluk duyduk birebir vakitte öğretmen ve velilerimizin heyecanına ortak olmaya çalıştık. Yaz tatilinin akabinde okullarına kavuşan öğrencilerimizin moralinin yüksek olması, verimli ve hoş bir eğitim yılı geçireceğimizi gösterdi. Bu da, bizi sevindirdi” dedi.

BİLGİ VE MARİFET GELİŞTİRMEK

Temel eğitim hayatının bireyin mesleksel ve şahsi gelişimi açısından son derece kıymetli olduğunun altını çizen Rektör Hotar, “Kurumumuzda, anasınıfı ve ilköğretim seviyesinde eğitim veriliyor. Burada çocuklarımızın dünyayı tanımalarına; hayli istikametli düşünmelerine; bilgi ve hünerlerini geliştirmelerine dikkat ediyoruz. olağan olarak ulusal ve manevi kıymetlerimize bağlı; lokal ve global gerçeklikler ışığında düşünen çocuklar yetiştirmeye de ihtimam gösteriyoruz. Okulumuzda; günlük hayat hünerlerine, lisan gelişmenine, duyu gelişmenine, matematik eğitimine ve kozmik eğitime yönelik malzemeler bulunuyor. Bunlar da çağdaş eğitim metot ve uygulamaları ile bir ortaya gelerek, DEÜ’nün eğitimdeki farkını ortaya koyuyor” dedi.

HER NOKTADA DESTEKLİYORUZ

Okuldaki öğrencilerin toplumsal, kültürel ve sportif faaliyetlerini desteklediklerini kaydeden Rektör Hotar, “Nitelikli eğitim faaliyetleri yürüten, rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren, kulüpleri olan, bilim ve teknolojiyi içselleştiren, etraf ve tabiat dostu bir okulumuz var. Buradaki öğretmenlerimiz de alanlarında son derece ehil ve tecrübeli beşerler. ötürüsıyla çabucak her noktada öğrencilerimizi rahatlıkla destekliyoruz. Okulumuzun yerleşke ortasında yer alması ise gayelerin ortaya koyulmasında manevi bir dayanak sağlıyor” tabirinde bulundu. Öğrencilerin aktiflik ve derslerine katılıp zeybek şovlarını izleyen Rektör Hotar, kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Yeni eğitim-öğretim yılının ülkemizin geleceğini inşa ve ihya edecek öğrencilerimize, muvaffakiyet ve memnunluk getirmesini diliyoruz. Sabır ve fedakârlıkla bakılırsav yapan bütün öğretmenlerimize ve eğitim topluluğumuzun neferlerine, kolaylık temenni ediyoruz. Velilerimize ve onların yokluğunu aratmayan varlıklı istekli insanlarımıza da teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim yılı, ülkemize hayırlara vesile olsun.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı