MotoGP Portekiz: Marquez, kaza ve Rossi’nin ‘kehaneti’

achievable

New member
Marc Marquez geri dönüyor, bir kazaya neden oluyor ve Miguel Oliveira’yı ‘yıkıyor’. İspanyol Honda sürücüsü, 2023 MotoGp Dünya Şampiyonası’nın açılış yarışı olan Portekiz GP’nin en kötü şekilde baş kahramanı oldu. Üçüncü turda İspanyol sürücü, Oliveira’nın motosikletine tam ortasından çarptı: ikisi de 3. virajda kaza yaptı, yarış bitti ve birçok selamlama geldi. Oliveira büyük bir risk alıyor ama eğer bacağındaki bir ezikle paçayı sıyırırsa, hemen eyere geri dönebilecek. Marquez, değerlendirilmek üzere sağ kolunda bir göçük ile pite döndü.

Marc’ın dönüşünü istedin #Marquez ?

İŞTE BURADA.

GERİ DÖNDÜ. VE %100 OLUR

#PortekizGP #gökyüzü motorları pic.twitter.com/npJbtgH2xR

— Friedkinismo (@Friedkinismo2) 26 Mart 2023
Bölüm, elbette, tartışmalıdır. “Niyetim bu değildi: Ön lastik için sert lastiği seçtim ve tekerlek kilitlendi: Sola gitmek istedim, motosikleti kaldıramadım, Martin’den kaçtım ama Oliveira’dan kaçındım. Miguel ve ekibinden özür dilerim.” , önemli olan onun iyi olması,” dedi Marquez Sky’a. Özür kısmen kabul edildi. Oliveira, “Sağ bacağımda biraz ağrı var ama hiçbir şey kırılmadı, bu da aldığım darbe düşünüldüğünde oldukça iyi bir haber” diyor. “Kazanın dinamiklerini ancak tekrarı izledikten sonra fark ettim. Garipti, Marquez çok uzaktan başladı, sınırın ötesindeydi, söylenecek başka bir şey yok: Martin’den kaçındı ama bu şekilde odaklandı.” Bisikletle ilgili teknik bir sorun mu var? Sanmıyorum, çünkü bir sürücünün fren sorunu olduğunda önce fren yapar” diyor Portekizli.

Marquez, sosyal medyada gerçek zamanlı olarak ortaya çıkan tartışmada, çok agresif sürüş tarzı nedeniyle rıhtımda kalıyor. Valentino Rossi’nin 2018’de Arjantin GP’de geçirdiği kazanın ardından Marquez hakkında söylediği sözler yeniden gündeme geldi. “Birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor, yoksa inciniriz. Marquez’in rakiplerine hiç saygısı yok: ayağını sana doğrultuyor, seni bacağıyla motosiklet arasında yakalarsa tutmayacağını biliyor.” Düşmenizi umuyor Böyle yarışıyor. Her bir bölümü alırsanız, bunlar bir yarış sırasında olabilecek şeyler. Sorun şu ki, Marquez herkesle böyle yarışıyor, o tekrarlayan bir suçlu” dedi. 5 yıl önce.