Mustafakemalpaşa belediyesi’nden 6 bin tl’lik harçlık takviyesi

abbas

Global Mod
Global Mod
2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Mustafakemalpaşa Belediyesi öğrencilerin yüzlerini güldürecek bir kampanyayı hayata geçirerek 6 bin TL harçlık dayanağı sağladı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Nadir Palet Geri Dönüşüm işbirliği ile 2022-2023 Eğitim Öğretim devrinde ‘’Eski Kitaplarınız Sizden Harçlıklarınız Bizden’’ kampanyasına Mustafakemalpaşa’lı gençler tarafınca ağır ilgi gördü.

15 GÜNDE 6 BİN TL HARÇLIK DAĞITILDI

Kampanya boyunca 3 ton kullanılmış kitap ve defterler Mustafakemalpaşa Belediyesine getirilerek, yüzlerce öğrenci yardımıyla geri dönüşüme katkı sağlandı. Geri dönüşüm seferberliği yardımıyla konutlarda, ofislerde içerik açısından yeniliği yetirilmiş, kullanılmayacak, ders kitapları, testler, kitap, mecmua üzere geri dönüşüm malzemeleri toplanarak tabiatta ki kâğıt israfının önüne geçilebilecek.

YARINLARIMIZI GENÇLERİMİZ İLE KORUNUYORUZ

İklim değişikliği ile çaba ve sıfır atık kapsamında hayata geçirdiği projelerle mükafata layık görülen Mustafakemalpaşa Belediyesi, etraf ilçelere örnek olacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Tabiat dostu belediyecilik anlayışıyla, farkındalık şuuru oluşturmak için ilçede ki gençlerle işbirliği içerisinde olan Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar’’ Örnek bir projeyi hayata geçirmenin memnunluğu içerisindeyiz. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak gençlerin her vakit yanında olmaya devam ediyoruz, hem etrafımızı koruyor hem öğrencilerimizin harçlıklarına bir nebze olsa katkı sağlıyoruz. Sıfır atık şuuruyla daha evvel küçük yaşta ki çocuklarımıza ‘’Atıklarımız Çilek Olsun’’ projemiz ile bu şuuru sağladık. Artık yaş aralığı gözetmeksizin öğrencilerimize bu şuuru aşılamaya çalışıyoruz. Yarınlarımızı gençlerimiz ile koruyor, hem tabiata hem iktisada kalktı sağlıyoruz. ’’ Açıklamasında bulundu.

30 EYLÜL SON GÜN

2022-2023 eğitim öğretim yılı boyunca iki sefer planlanan kampanya 30 Eylül günü son bulacak. Haziran ayında bir daha başlayacak olan kampanya ile hem öğrenciler hem etraf kazanacak.

Kampanyaya katılıp harçlıklarını alan öğrenciler Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar’a teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı