Napoli'de Conte, De Laurentiis'e bir mesaj sundu: “Ben karar veririm”

achievable

New member
“Bir inc yüzümüz olması gerekecek…, Çünkü pek çok şeyin yolunda gitmediği bir yıldan geliyoruz. Bu intikam arzusunu sahaya taşımamız gerekecek.futbol ve davranışsal düzeyde tüm bakış açılarından”. Palazzo Reale'deki resmi sunumu sırasında Napoli teknik direktörü Antonio Conte bu şekilde konuştu.

“Napoli önemli ve tutkulu bir meydandır. Oyuncuların, antrenörlerin ve takım sahiplerinin ötesinde öyleydi ve öyle kalacak. Futbola ve takıma olan tutku bu şehrin en büyük özelliğidir. Biz de bu tutkuyu körüklemeye çalışacağız çünkü o zaten mevcut. Piyasada işleri mümkün olan en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Burada büyük bir ateş var, belki hep birlikte onu daha da büyütebilir, hedeflerimize ulaşmaya çalışabiliriz. “diye ekliyor Conte.

Conte şöyle açıklıyor: “Beni ilk kez bu şekilde tanıtıyorlar, bu yüzden futbol dünyasındaki birkaç yıllık kariyerime rağmen bir miktar duygu da var. Teşekkür ederim. Napoli'ye kesinlikle teşekkür ederim, çünkü genellikle daha önce bir şeyler veririm. Burada tam tersi oldu, çok fazla coşku, çok fazla sevgi vermem gerekiyor”.

“Söz verebileceğim tek şey ciddiyettirçoğu zaman hafife alınan bir kelime. Napoli için her şeyimi vermenin, kültürümü işe aktarmanın ciddiyeti, zihniyetim. Futbol fikirlerimi aktarıyorum. Bir antrenörün amacı, mükemmelleşmenin yanı sıra taraftarını gururlandırmaktır. Taraftar, takımında kendini tanımalı, taraftarın oyuncularıyla gurur duymasını sağlamak en büyük hedefimiz.” “Futbolda galibiyetin de yenilginin de olduğunu iyi biliyorsunuz. Ancak yenilgide elinizden gelenin en iyisini yapmamış olmanız gibi hafifletici bir faktör olmamalıdır. Söz verebilirim, elimizden gelenin en iyisini, en iyimizden fazlasını vereceğiz çünkü bazen en iyisi yeterli olmaz”, diye ekliyor Conte.

Conte daha sonra şunu açıklıyor: “Proje için Napoli'yi seçtim, bu açık olmalı. 3 yıllık bir sözleşme imzaladım, başkan neler yapabileceğimiz konusunda çok netti. Başkanla konuştuğumuz proje, mümkün olduğunca çabuk normal notlara alternatif olmaya çalışmak. Napoli üst üste 14 yıl Avrupa'ya dönmeyi başardı, doğru yönetim vardı, scudetto'yu kazandılar. Geçen yıl iyi bir yıl değildi. Biraz zaman ve sabır gerekecek, 'zamanı olan, zamanı beklemez' diyenlerden olsam bile”.

“Napoli projesi bana büyük heyecan verdi, içimde bir şeyler hissettim” -Conte'yi ekler-. Başlamak için sabırsızlanıyorum. Yurt dışından ilginç teklifler gelmişti ama cumhurbaşkanıyla tekrar görüşeceğimize dair söz verilmişti. Top hâlâ elimizdeyken, birlikte mi çalışacağımıza yoksa her birimiz kendi yolumuzda mı devam edeceğimize karar verecektik. Her şeyde, arzuda, hırsta doğru uyumu bulduk. Ben, başkan ve tüm kulüp, zaman içinde kalıcı olacak önemli bir şey için sağlam temeller atmaya çalışacağız.

Bu nedenle Conte, “diğer ekonomik ve sözleşmesel konular hakkında konuşmadan önce başkanla çok açık konuştuğunu” söylüyor. Kimin kalacağına benim karar vereceğime dair güvence istedim ve belki Napoli dışındaki başka yolları kim kullanabilir? Bu konuda kategoriktim ve çok netim. Yeniden yapılanma hakkında konuşursak ve oyuncuları dağıtmaktan bahsedersek, bunların hepsi bir çelişkidir. Başkan ve kulüp arasında yüzde 200 mutabakat buldum. Bütün adamlarla konuştum, fikirlerimizi ve yönelimlerimizi duyurmak için hepsini aradım.” “Bana söylediklerini de duydum. Ama sonuçta sorunlar varsa çözüyorlar çünkü karar her zaman bana ait. Projede yer alacak oyuncuların yüzde 200'ü Napoli'li oyuncular olacak, bu herkesin malumudur. Çünkü Napoli'de kafa karışıklığından bahsedenler var. Burada kafa karışıklığı yok, fikirlerin netliği var. Ne yapacağımızı biliyoruz ve yapacağız”, diye ekliyor Conte.

De Laurentiis: “Conte coşku getiriyor, her şeyi sıfırlayıp yeniden başlayalım”

Orada bulunan herkese teşekkür eden Napoli başkanı Aurelio De Laurentiis şunları söyledi: “Bu önemli bir olay, zira birisinin her şeyi sıfırlayıp sıfırdan başlaması çok önemli. Ne zaman yeni bir teknik direktör gelse büyük bir coşkuyla yeniden başlıyoruz, her şeyi silmeye çalışıyoruz. oradaydı.” “Eylül ayında Napoli'deki varlığımızın 20. yılını kutlayacağız ve bu nedenle umuyoruz ki… 20 yıl daha yaşar mıyım bilmiyorum, deneyeceğiz çünkü tıp inanılmaz şeyler yapıyor”, diye ekliyor De Laurentiis.

Kvicha Kvaratskhelia ve Giovanni Di Lorenzo'nun durumlarıyla ilgili olarak De Laurentiis şunları ekliyor: “Di Lorenzo olağanüstü bir oyuncu ve aynı zamanda üst düzeyde bir adam. Kendini biraz terk edilmiş hissetmesini anlayabiliyorum ama ona bunun benim için imkansız olduğunu açıkladım. Onun gibi bir insanı terk etmek mümkün. Ancak oyuncular çok genç ve doldurulabilir ama aynı zamanda boşaltılabilir de. Umarız Avrupa Şampiyonası'nda belli bir huzuru yeniden tesis edebiliriz çünkü kontratımız var. Ona sözleşmede değişiklik teklifinde bulunacağım ve her halükarda kendisi için bir sorun görmüyorum. O zaman kulübün izni olmadan oyuncularla iletişime geçerek yanlış hareket edenler de olabilir” dedi.