Okul, Yetişkin Eğitimi ve Mesleksel Eğitim Akreditasyonu Açılış Toplantılarını Gerçekleştirildi

abbas

Global Mod
Global Mod
İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ 2021 Daveti Okul, Yetişkin Eğitimi ve Mesleksel Eğitim Akreditasyon açılış toplantıları, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür’ün iştiraki ile 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü; 2021-2027 yıllarını kapsayan milletlerarasılaşma maksatları doğrultusunda Mesleksel Eğitim, Okul ve Yetişkin Eğitimi alanlarında akredite kurum oldu. 2021-2027 Periyodu Erasmus+ Devri için Akredite olması kapsamında, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün 2021 yılı konsorsiyumuna ortak olmak üzere müracaatları kabul edilen kurumlarla açılış toplantıları düzenlendi.

Erasmus+ Akreditasyonu; tüm eğitim alanlarında hudut ötesi değişim ve işbirliği fırsatları için araç olmakla bir arada İzmir’deki öğretmen ve öğrencilere 21. yüzyıl hünerleri kazanmaları için milletlerarası fırsatlar sunuyor. Programın genel gayesi; Avrupa öğretim ve tahsil boyutunun güçlendirilmesi hedefiyle içerme, çeşitlilik, müsamaha ve demokratik iştirak bedellerinin teşvik edilmesi ile Avrupa kültürel mirası hakkında bilgi edinilmesi ve Avrupa genelinde profesyonel ağların geliştirilmesini desteklemek.

Katılımcıların yabancı lisan marifetlerinin artması, dijital yeterliliklerin geliştirilmesi, herkese kapsayıcı ve eşit fırsatların sunulması ile birlikte daha yeşil ve sürdürülebilir bir etraf şuuru oluşturulması ilkelerileriyle proje süreçlerinin tamamlanması planlanıyor. Yedi yıllık devirde; dijital marifetlerin geliştirilmesi, sürdürülebilir bir etraf şuurunun oluşturulması ve kapsayıcılık prensibinden hareketle proje süreci boyunca idarecilerin, öğretmenlerin ve öğrenicilerin milletlerarasılaşma boyutu güçlendirilecektir.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü 2021-2027 Devri Erasmus+ Akreditasyonu için Okul Eğitimi, Mesleksel Eğitim ve Yetişkin Eğitimi alanlarında akredite kurum olan 14 Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden biri oldu. Bu kapsamda akreditasyonun birinci yılını kapsayan 2021 devri için ortak kurumlarla açılış toplantısı gerçekleştirildi. İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Yetişkin Eğitimi alanında Türkiye sıralamasında ikinci ve Okul Eğitimi alanında üçüncü kurum oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı