Panatta’dan Barazzutti’ye, büyük blues tacı Jannik’e

achievable

New member
Jannik Sinner, 2023 ATP Finallerinin favorisi ve dünyanın 1 numarası olmak için her şeye sahip. İtalyan tenisinin büyükleri, dün Torino’da Novak Djokovic’i olağanüstü bir başarı ile yenen 22 yaşındaki oyuncuyu taçlandırdı. Yorumunda Adriano Panatta, Güney Tirol’ü açıkça övdü: “O yeni 1 numara olacak” dedi ve maçı bir tür devir teslim olarak yorumladı. Bugün İtalyan tenisinin diğer 2 tarihi ismi Corrado Barazzutti ve Tonino Zugarelli’nin sözleri geliyor.

“Günahkar etkileyicidir, onu her gördüğümde gelişiyor, başlangıçtan itibaren tam bir çekiç gibi, çok az hata yapıyor veya hiç hata yapmıyor ve servisleri giderek daha güvenli hale geliyor. Gelecekte bunu söylersem yanıldığımı sanmıyorum. Djokovic Güney Tirol’ü yenmek giderek zorlaşacak. Beni şaşırtan şey, Sırp oyuncunun çok sık filelere gittiğini görmekti, çünkü başlangıçtan itibaren Jannik’e zarar veremezdi ve başka seçeneği yoktu”, diyor 1976’da Davis Kupası’nı kazanan ve eski İtalyan kaptan Barazzutti. Adnkronos.

“Şimdi bu büyük zaferi hızla unutmalı ve Holger Rune’a karşı yarın akşamki maçına konsantre olmalı; burada Danimarkalı taze olsa bile tartışmasız favoridir, zira kendisi neredeyse Stefanos Tsitsipas’a karşı oynamamışken Jannik’in üç saatlik maçı var. bacaklarında savaş var – işaret ediyor Barazzutti-. Herkesin en az bir kez oynadığını gördüğüm bu noktada Jannik’in turnuvanın favorisi olduğunu düşünüyorum: en iyi oynayan o. Seviye çok yüksek olduğu için yine de zor olacak, dünkü gibi üç saatlik, sonuçta nihai sonucu etkileyebilecek maçlar oynamamaya çalışmak önemli olacaktır.”

Güney Tirol şampiyonuna da övgü Zugarelli, Barazzutti’nin 47 yıl önce Şili’deki Davis Kupası zaferindeki ortağı. “Sinner her şeyi yapmaya hazır, sporumuzun en yüksek hedeflerine ulaşmak ve bu nedenle ATP Finallerini, Slam turnuvalarını kazanmak ve dünyada bir numara olmak için teknik ve taktiksel olarak hiçbir eksiği yok, başarılı olup olmayacağını henüz bilmiyorum.” bu hafta Torino’da ama yakında bunu yapacağım”, diyor Zugarelli Adnkronos’a.

“Djokovic’i onun gibi yendiğinizde, oradasınız demektir. Bence o bunu özlüyor, ancak bu sadece bir zaman meselesi, beş maçın üç setindeki fiziksel bakış açısına göre bir şey.” bu 4-5 saat sürebilir ve geçmişte bir şeyin işe yaradığını gördük ama tekrar ediyorum, bu sadece zaman ve antrenman meselesi ve o 5 saatlik maratonları bile kazanacak”, diye bitiriyor Zugarelli.