Pietrangeli, Foro Italico'daki cenaze töreni ve Sinner'ın (sürpriz) savunması

achievable

New member
“Günahkar mı? Ben de onun gibi Montecarlo'da yaşıyorum. Cenazemi çoktan planladım: Foro Italico'da olmasını istiyorum”. İtalyan tenis efsanesi Nicola Pietrangeli, Rai Radio1 programı Un giorno da pecora'ya itirafta bulunuyor.

“90 yaşına yeni girdim ama yatakta yattığımda ya da oturduğumda kendimi 40 ya da 50 yaşında hissediyorum” diyor. Dün Pietrangeli, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Quirinale'de Davis Kupası'nı kazanan Azzurri arasındaki toplantıya katıldı. Grubun başında, 2024 Avustralya Açık'taki zaferinden yeni çıkan Jannik Sinner yer alıyor. “Harikaydı, Mattarella beni gerçekten şaşırttı, benden hoşlandığını görebiliyorsunuz, bunu birkaç bölümden anladım. Sekreterine Başkan'la görüşme yapıp yapamayacağımı sorduğumda beni geri aramamı istedi. Salıyı mı yoksa perşembeyi mi tercih ettiğimi sordu. Buluştuk ve 40 dakika sohbet ettik” diyor. Devlet Başkanıyla dostluk var mı? “Kendime bu terimi kullanma izni vermiyorum, bir duygu var demeyi tercih ederim…”.

Pietrangeli geçmişte Sinner'a karşı 'kaba' açıklamalarda bulunmuştu. “Bir süre önce Sinner'ın yaklaşık elli turnuvamı kazanacağını söylemiştim… bunu tekrar konuşabiliriz. Sonra Davis'te oynadığım ve kazandığım maçlardaki rekorum yenilmez. Ben de bunu açıklamaya çalışıyordum. , söylediğimde gülmeye başladı, anladı…” diye açıklıyor. “Aramda kim daha güçlüydü, Sinner ve Panatta? En eğlenceli, yaratıcı ve oyundaki en parlak kişi kesinlikle Adriano'ydu”.

Bugünlerde Günahkar'ın Monte Carlo'daki vergi mukimliği konusunda büyük tartışmalar yaşanıyor. “Eğer oradaysa, kesinlikle vergi meselesi yüzünden değil, bu saçmalık. Bu bakımdan benim de orada ikametim var. Monte Carlo'da çalıştım çünkü bölgeyi tanıtmak isteyen Monako Prensi benden bunu istedi. Öyle ki Montecarlo'nun komutanı ve büyük subayıyım”. Ardından açıklama: Un Giorno da Pecora'dan Pietrangeli, cenazesini çoktan planladığını açıklıyor. “Giovanni Malagò'ya cenazemi burada yapıp yapamayacağımı sordum. ismimin geçtiği Foro Italico sahası.” Neden orada? “Otopark var, üç bin koltuk var ve yağmur yağarsa tabut alt geçide konuluyor ve ertesi güne erteleniyor.” Ne Eski şampiyon, “Görev ve son bölüm 'My Way' için Charles Aznavour” diye açıkladı.