“Rakiplere saygı her zaman benim için önemli olmuştur”

achievable

New member
“Benim için bu ödülü almak çok önemli. Rakiplerime, takım arkadaşlarıma, halka saygıyı ve her gün yaptığımız işe karşı dürüstlüğü her zaman spor aktivitemin merkezine koydum”. Eski futbolcu şöyle dedi Samuel Eto'o2021'den beri Kamerun Futbol Federasyonu başkanı olan, Barselona ve Inter'in eski forveti, Fiesole'deki (Floransa) Roma Tiyatrosu'nda düzenlenen 28. Menarini Uluslararası Fair Play Ödülü töreninin aralarında gazetecilere konuştu. 'Efsanevi Karakter' kategorisi ödülü.

“Bugün Fabio Cannavaro ile tekrar tanışmak bir zevkti, o da ödül aldı – dedi Eto'o – Aklıma birçok anı geldi, bazen acı vericiydi ama her zaman saygı bağlamındaydı, diğerleri daha mutluydu. Genç ve futbola bağlı kalmaya devam ettiğimizi görmek güzel. Ona koçluk kariyerinde bol şans diliyorum”.

“Inter'deki deneyimime gelince, harika anılarım var,” diye ekledi Samuel Eto'o. “Birçok kişinin benim açımdan bir fedakarlık olarak gördüğü şey, sahada doğal pozisyonumdan farklı bir pozisyonda oynamam, aslında hepimizin fedakarlık yaptığını söylememe yol açıyor, ancak bunların hepsi harika bir kupayı, Şampiyonlar Ligi'ni, Massimo Moratti gibi harika bir başkana sahip bir kulüpte kazanmak için faydalıydı, kendisi harika bir insan. Milan ve Inter'den harika anılarım var ve Nerazzurri'nin daha birçok kupa kazanmasını umuyorum, bir sonraki Şampiyonlar Ligi'nde neler olacağını göreceğiz. Kesinlikle bir Inter taraftarıyım ve zamanım olduğunda stadyuma gitmeye devam ediyorum.”