Rektör Prof. Dr. Budak’tan öğrencilere boyozlu karşılama

abbas

Global Mod
Global Mod
Ege’den yeni öğrencilere sıcak karşılama

Ege Üniversitesinde2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, öğrencilerin yerleşkeye ayak basmasıyla resmen başladı. Sabahın erken saatlerinde öğrencileri yerleşke girişinde şahsen karşılayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, boyoz, börek ve çay ikramında bulunarak sıcak bir “Merhaba” dedi. Öğrencilere yeniden kavuşmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Prof. Dr. Budak, onlarla sohbet ederek uygun dileklerini iletti.

Öğrenciler olmadan yerleşkenin bir mana tabir etmediğini belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “2022-2023 eğitim-öğretim yılına bugün resmi olarak başladık. 2 yılı aşkın süren pandemi devri daha sonrasında yerleşkemizde coşkuyu ve heyecanı yaşıyoruz. Pandemi mühleti boyunca öğrencisiz kalan yerleşkemiz bizim için pek bir mana tabir etmiyordu. Öğrencilerimiz de tıpkı coşku içerisinde üniversitelerine ve hocalarına kavuşmanın sevincini yaşıyorlar. Bu haftadan itibaren oryantasyon programlarımız kapsamında ‘Rektör-Öğrenci Buluşmaları’mız başlayacak. Dekanlarımız ve kısım liderlerimiz da öğrencilerimizin adaptasyon sürecine takviye sağlayacaklar. Her şey geleceğimiz olan öğrencilerimiz için. Yeni eğitim-öğretim yılının Ülkemiz ve Üniversitemiz için güzel olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Yeni periyoda her manada hazırız”

Yeni akademik yıla hazır bir biçimde girdiklerini tabir eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Yaz devri boyunca eğitim-öğretim, araştırma, kültürel ve sportif alanlara yönelik tüm hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık. Huzur ve itimat ikliminde dört dörtlük bir yerleşke ortamında öğrencilerimizi yine ağırlamanın kıvancı arasındayiz” dedi.

Uzun bir akademik yılın birinci gün heyecanıyla yerleşkeye ayak basan Egeli öğrenciler, düzenlenen karşılama aktifliği kapsamında gün boyunca bando kadrosu eşliğinde çalınan müziklerle doyasıya eğlendi. Yemekhanede öğrencilerle bir ortaya gelen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, keyifli bir sohbet eşliğinde öğrencilerin beklentilerini ve isteklerini dinledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı