‘Sınıfta Prackets’, Torino’daki son parti

achievable

New member
İtalya genelinde 300 binden fazla çocuk katıldı ve Torino’daki Nitto ATP Finalleri ile bağlantılı olarak Piedmont’ta muhteşem bir final düzenlendi. Proje “Sınıfta raketler”, Pala Gianni Asti’de yaklaşık dört bin coşkulu erkek ve kızın bir araya geldiği son günle birlikte, Ustalar Turnuvası’nın başlamasının arifesinde doruğa ulaştı. Yalnızca Piedmont’ta 60 bin kadar çocuk olaya dahil oldu. Torino olayının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Fikir her zaman eğlendirmek, insanları hem tenis hem de masa tenisi sporlarıyla tanıştırmak ve bu girişimin desteğinden faydalanmaktır. Kinder Joy of Moving, İtalyan Tenis ve Padel Federasyonu’nun ortağı.

Yıllar önce başlayan bir proje için gerçek bir kutlama ve bugün, hareketin büyümesinin temel direkleri arasında yer alma kapasitesine sahip. Raket sporlarını (tenis, masa tenisi, padel ve plaj tenisi) tanıtmaya yönelik eğitim yolu da 2023 yılında İtalya’nın her yerinde on binlerce öğrenciyi kapsadı ve ilk ve orta dereceli okulları hedef aldı. İlgili spor federasyonlarının yanı sıra, İtalyan Tenis ve Padel Federasyonu (FITP) ve İtalya Masa Tenisi Federasyonu (FITET) tarafından desteklenen proje, Milli Eğitim ve Liyakat Bakanlığı (MIUR) tarafından desteklendi ve projenin ön saflarında yer alan Kinder Joy of Moving ile Ferrero tarafından desteklendi.

Kapanış gününde saat PalaRuffiniFITP federal meclis üyelerinin katılımıyla kısa bir kurumsal an da düzenlendi Pierangelo Buzdolabı Ve Donato Calabreseİtalya Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Renato Di NapoliTorino Şehri Spor, Önemli Etkinlikler, Turizm ve Eğlenceden Sorumlu Meclis Üyesi Domenico Carretta ve projenin referansı Rita Grande. 2014 yılındaki başlangıcından bu yana, “Racchette in Classe” projesi tenisi (sadece değil) İtalya’daki okullara getirerek binlerce ve binlerce genç arasında sporu teşvik etti. FITP’nin 2023 yılında eğitim kitleri, bağlı kuruluşlara katkılar ve burslar dahil olmak üzere yaklaşık 6 milyon avroluk yatırımıyla. Sınıfta raketler, sıra ve derece açısından her üç okulu da kapsayan ve temel amacı raket disiplinlerini daha da popüler hale getirmek olan iddialı bir projedir.