Sinner-Medvedev, bugün 2023 ATP Finalleri yarı finali: maç 14.30’da

achievable

New member
Jannik Sinner, Torino’daki 2023 ATP Finallerinde finalin peşinde. Dünyanın 4 numarası İtalyan, bugün saat 14.30’da – Raidue ve Sky Sport’ta canlı yayında – sıralamada 3. sırada yer alan Rus Daniil Medvedev ile sahaya çıkacak. Ustalar turnuvasında yarı finale yükselen ilk İtalyan olan Güney Tirol’den 22 yaşındaki oyuncu, grupta Stefanos Tsitsipas, Novak Djokovic ve Holger Rune’a karşı kazandığı 3 muhteşem zaferin ardından etkinliğe katılıyor. Üçlü başarının ardından, ikinci yarı finalin kahramanları Carlos Alcaraz veya Novak Djokovic’ten birinin kazanacağı final biletini garantilemek için 27 yaşındaki Moskovalı oyuncuya karşı poker oynuyor.

Günahkar nasıl?Günahkar randevuya sezonun ve muhtemelen kariyerinin en iyi anında gelir. Son maçın orta bölümünde yaşanan sırt rahatsızlığı bir hatıradır: “İyiyim, üçüncü sette hiçbir sorun yaşamadım”, dedi Sinner. Kısacası durum en üst seviyede. İtalyan 1 numara, birbiri ardına iki tabuyu ortadan kaldırdı: Djokovic’e karşı ilk kariyer zaferi, Rune’a karşı ilk başarı. Birkaç ay öncesine kadar Medvedev bile maviler için aşılmaz bir engeldi.

ÖncesiMedvedev bire bir maçlarda 6-2 önde ama Jannik son ikisini kazandı, geçen ay oynandı. Pekin’deki ATP turnuvasının finalini Sinner 7-6 ve 7-6’lık setlerle kazandı. Viyana’da yine dengelerin hakim olduğu karşılaşmayı İtalyan 1 numara, 7-6, 4-6, 6-3’lük setlerle kazandı.


Bu yıl oynanan diğer doğrudan maçları 2021 ABD Açık şampiyonu kazandı: Medvedev, Rotterdam’daki finali (5-7, 6-2, 6-2) ve Miami’deki Masters 1000’i (7-5, 6-) kazandı. 3). Günahkar’ın nakavtları sezonun başında gerçekleşti; mevcut hiyerarşilere bakılırsa jeolojik bir dönem önce. “Günahkar inanılmaz oynuyor ama aynı zamanda iki seti de kaybetti, ona karşı bu setleri kazanmayı başaran adamlar gibi oynamalısınız. Medvedev’in Torino’daki maçın arifesinde söylediği sözler: Elimden gelenin en iyisini yapmalıyım ve kesinlikle şu ana kadar yaptıklarımdan daha iyisini yapmalıyım.

Rus, “Şu anda en iyi formunda ve sonuçlar da bunu kanıtlıyor” diye ekledi. – Servis ve voleden, taban çizgisinden itibaren her türlü şutla oynamaya kadar her şeyi yapabiliyor ve bu yüzden bir oyuncudan bahsediyoruz. Viyana’da Pekin’e kıyasla onun yapmak istediği şeye daha iyi karşılık verdim ama yine de kaybettim. Bu yüzden daha iyi oynamam ve onun şutlarına daha iyi karşılık vermem gerekiyor.”