“Sorumluların belirlenmesi için her türlü çaba”

achievable

New member
“Yahudi aleyhtarı korolar söyleyen koca bir eğri, Hitlerson forması ve 88 numaralı tribünlerde bir ‘taraftar’ ve her zamanki gibi sadece biz öfkelenip protesto ediyoruz. Herkesin hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etmesi mümkün mü?” Roma Yahudi cemaatinin başkanı bu sabah bir tweet’te soruyu sordu, Ruth DuregelloOlimpico’daki derbiden ve biancoceleste eğrisinden gelen Yahudi karşıtı tezahüratlardan sonra.

Spor ve gençlik bakanı, Dureghello’nun tweet’ine yakından yanıt vermişti, andrea abodi: “Göz yummak mümkün değil. Ben üzerime düşeni yapacağım, yapmayı görev biliyorum. Saygı tartışılmazdır!”, sosyal medyadan gelen yanıtın ardından Gr1’e yapılan açıklama: “Bakan olarak Spor için Yahudi cemaatinden özür diliyorum, kesinlikle yeterli değil, daha sistematik bir bağlılığa ihtiyaç var Spor sistemi ve bu durumda Lega Serie A ve kulüpler bile daha fazla sorumluluk üstlenmelidir. dün gördüğümüz gibi davranın artık stadyumlara girmiyorsunuz. 2023’te dayanılmaz hale gelecek bir kültürel açık olduğu açık – diye açıkladı bakan”.

Abodi, “Bir yandan bu tür davranışları bastırmaya çalışmamız gerektiğine inanıyorum, diğer yandan önlemek için çalışmalıyız. Hangi önlemlerle? Kulüpler ve liglerle işbirliğini daha da yoğunlaştırarak. Tamamen Böyle bir formayla girmenin gözden kaçmayacağı açıktır ve sadece anlamı herkes tarafından bilinen 88 rakamı için değil, o tekrarlanamaz isim ile bile bir maç sırasında hiçbir şey olmamış gibi kalması, Hala iyileştirme için çok büyük marjlar var ve hepimiz harekete geçmeliyiz. Bundan sonra, stadyumun geri kalanının bunun gibi tezahüratlar karşısında sesini duyurmasını bekliyorum”.

İçişleri Bakanlığı’nın tepkisi bu yüzden. Edinilen bilgiye göre İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi öğleden sonra polis şefi Lamberto Giannini ve Roma polis komiseri Carmine Belfiore’ye telefon ederek dün Olimpiyat stadyumunda Lazio-Roma derbisi sırasında meydana gelen Yahudi karşıtı davranışların sorumlularını tespit etmeye yönelik her türlü çabayı tavsiye etti. . Ayrıca, konuyu ele almak için futbol liderleri (FIGC ve Lega A), Spor Bakanı Andrea Abodi ve Yahudi cemaatinin temsilcileri ile 30 Mart’ta bir toplantı planlanmıştı.