sosyal medyanın hedefindeki teknisyen

achievable

New member
“İlk 4 dakikada topu tutan tek taraf bizdik.” Milan teknik direktörü Stefano Pioli, kendisini derbideki yeni yenilgiyi analiz ederken buluyor. Bu kez 2023 derbilerinde üst üste beşinci başarısı olan Inter, 5-1 kazandı. Rossoneri antrenörünün sözleri kulağa yeni gelmiyor. İlkbaharda, Şampiyonlar Ligi yarı finalindeki 2-0’lık mağlubiyetin ardından teknik direktör, yenilgiyle ilgili hemen hemen aynı yorumu yapmıştı: “İlk 7 dakikada sahaya hiç girmemişlerdi”. Kısacası, Pioli’ye göre bu cesaret verici başlangıcı sistematik olarak Inter’in golü takip ediyor. Teknisyenin sözleri sosyal medyada yankılanıyor ve videolar ile memler arasındaki ironik tartışmaların konusu haline geliyor. Gerçekte Milan taraftarlarının profilleri isteyerek katılmıyor: Gönderiler derbideki bir başka fiyaskoyu eleştiriyor, senaryo artık ne yazık ki taktiksel düzeyde de pekiştiriliyor. Inter dikkatli, Milan Nerazzurri tarafından defalarca cezalandırıldı.

Dazn’a “Bu derbinin asıl günahı neydi? Yaklaşım mı? Her şeyi düzeltebileceğimizi düşündüğümüz anlarda golleri yemiş olmak. Hatta ikinci gol bile. Bunu alma şeklimiz açısından kötü” dedi. “Top bizdeydi… Çok fazla pas kaçırdığımızı düşünmüyorum, oldukça kaliteliydik. Kontra ataklarda dikkatsizdik ve tüm maç boyunca bu böyleydi. Haklı olarak kısalttığımızda bile, çünkü oyun oynuyorlardı…” diye iddia ediyor.

“3-1 bacaklarımızı kısa kesti. Böyle bir durum olmamalı, üzerinde çalışacağımız bir durum çünkü derbiyi bu kadar önemli bir şekilde kaybetmek üzücü. 3-1’e kadar oyunun içindeydik. Daha iyisini yapın, bazı durumlarda Inter bizden daha akıllı, daha akıllı ve daha etkiliydi”, diye ekliyor Dazn’a.

“Daha iyisini yapabileceğimiz açık ve bunun için çok çalışacağız. Kesinlikle devam etmeliyiz çünkü sezon başında bu kadar çok değiştiğimiz için zorluk yaşamamız normal. 70 dakikayı tutuyorum. Son 15’in gözden geçirilip iptal edilmesi gerekiyor: sonuna kadar bir takım olarak kalmalıyız”, diyor Pioli bir kez daha.

“Böyle bir yenilgiden sonra hemen oynamak iyi bir şey mi? Sonuç yok. Olgun bir takıma koçluk yapıyorum. Salı günü iyi yapmaya çalışmak için yanlış yaptığımız şeyleri analiz edebileceğiz. Psikolojik sorun yok. Kötü geçti, bizim için ve taraftarlarımız için üzgünüm, çok üzgünüz, hiçbir psikolojik yansımamız olmayacak, şampiyonanın başındayız ve sonuna kadar rekabetçi olmak istiyoruz. zaferler ve şimdi bu ağır yenilgiyle büyümeyi öğrenmemiz gerekiyor” diye bitiriyor.