“Spor hakkında konuşacağım”

achievable

New member
“Futbol ve spor hakkında konuşmak için Atreju’ya katılacağım ve bu konular hakkında konuşmaya ihtiyaç duyulduğunda müsaitim”. Bu, İtalyan milli futbol takımının teknik komiseri Luciano Spalletti tarafından TGPote’ye özel olarak verilen bir röportajda belirtildi. Milli takım antrenörü, kapsamlı röportajda milli takımdan Napoli kentiyle olan ilişkisine kadar pek çok konuya değindi ve Gioventù Nazionale’nin düzenlediği Atreju etkinliğine katılımıyla ilgili şunları söyledi: “Spor Bakanı Andrea Abodi – açıkladı – bana diğerlerinde olduğu gibi bu etkinlikte de ne yapmam gerektiğini gösterdi. Benimle birlikte iki şampiyon da olacak; yüzücü Gregorio Paltrinieri ve paralimpik atlet Ambra Sabatini.” Milli takım antrenörü, sporun değeri konusundaki tartışmaya müdahale edecek: “Futbol ve spor konuşmaya gelince, hangi durumdan bahsettiğimizi ayırmadan ben hazırım. Burada, diye bitirdi Spalletti, spordan, futboldan bahsedeceğim”.

“Futbolda kolay grup yoktur. Rakip açısından bakarsak İtalya’yı 4. ligde yakalamayı kabul etmek kolay değil. Bizim bir tarihimiz var ve şampiyon olarak bunu başarma zorunluluğumuz var. oraya gidip İtalya’yı yapmak. Milli takım için her zaman bu aidiyet duygusu vardır, milli takım formasının farklı olduğunu nasıl anlayacağını bilmek. Gördüğümüz kadarıyla sporcuların maçlarımıza katılımı tam oldu. Yapamam. Kimsenin lehine olmasın ama gösterdikleri kadarıyla Inter şu anda bir takımda ihtiyaç duyulan potansiyelin büyük bir kısmına sahip olduklarını gösterdi.”

“Zaniolo çok güçlü bir futbolcu, üst düzey bir futbolcu olmak için gereken niteliklerin çoğuna sahip. Ona öz disiplini öğretmeliyiz, mesleğinde ona yardımcı olmalıyız. Ben bu özelliklere sahip olduğum için geçimimi sağlayamıyorum. bir gelir elde etmek için bunları iyileştirmemiz ve daha iyi geliştirmemiz gerekiyor”.

Spalletti şöyle devam ediyor: “İtalyan futbolu çok iyi bir seviyede. Küreselleşmeye uyum sağlamaya çalışıyoruz, sınır koymadan bunu nasıl kullanacağımızı bilmeliyiz. Genç futbolcular yedek kulübesinde oturup bir şeylerin olmasını beklememeli; Pek çok çocuğun yaptığı gibi antrenman kemiklerini almak için yurt dışına gidin.”