TEVİTÖL “Meslek Atölyeleri’22”de İş İnsanları Mesleklerini Tanıttı

abbas

Global Mod
Global Mod
Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi; bu yıl 5’incisini düzenlediği TEVİTÖL Meslek Atölyeleri’ni yüz yüze gerçekleştirdi. “TEVİTÖL Meslek ve Gelişim” Kulübü öğrencileri tarafınca organize edilen “Meslek Atölyeleri’22” aktifliğinin açılış konuşmasını ünlü müzisyen Harun Tekin üstlendi. Aktiflikte 33 iş insanı öğrencilere mesleklerini tanıttı.

TEVİTÖL Rehberlik ve Ruhsal Danışmanlık Kısmı liderliğinde, TEVİTÖL Meslek Atölyeleri öğrenci takımı tarafınca organize edilen TEVİTÖL Meslek Atölyeleri, bu yıl yüz yüze yapıldı. Geçtiğimiz senelerda Pınar Altuğ, Mert Fırat, Emin Çapa ve Varol Yaşaroğlu üzere isimlerin yaptığı açılış konuşmasını bu yıl müzisyen Harun Tekin üstlendi. Harun Tekin konuşmasında kendi eğitim ömrünü ve meslek seyahatini anlatarak TEVİTÖL öğrencilerine tavsiyeler verdi. Meslek Atölyeleri’22’de farklı meslek kollarından 33 iş insanı mesleklerini tanıttı. İktisat, mühendislik, tıp, hukuk vb. farklı iş alanları ve disiplinler hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler; meslek seçimlerine yönelik kıymetlendirme yapma fırsatı da buldu.

Öğrenciler mesleklerini şekillendirme sürecinde farklı meslekleri tanıdılar

Öğrencilerin gelecek hayallerine ve mefkurelerine taraf verebilmesi gayesiyle düzenlenen atölyelerde; Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, elektronik mühendisi ve yazılımcı Utku Barış Pazar, sanat muharriri Marcus Graf, CEO Mehmet Gerz, pilot Bülent Aksum, gastronomi akademisyenleri Zehra Sibel Özilgen ve İstek Durukan üzere isimler öğrencilere, kendi mesleklerinin avantajlarından, dezavantajlarından ve akademik kısmından bahsederek şahsi donanımın kıymeti hakkında tavsiyeler verdiler. Meslek Atölyeleri’ne katılan 250’nin üstündeki öğrenci, mesleklerini şekillendirme sürecinde bilgi sahibi olma talihi yakaladılar.

Atölyelere katılan konuşmacıların tam listesi ise şöyleki; Müzisyen Harun Tekin, Psikolog Funda Tekelioğlu, Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, Finansal Raporlama Uzmanı Fatma Betül Özcan, Satış Tahlili ve Risk İdaresi Müdürü Mustafa Özcan, Ekonomist Pınar Uğuroğlu Delice, CEO Mehmet Gerz, Sanatçı Şevval Başalan, Psikiyatrist Nesteren Gazioğlu, Ressam Cemil Özçelik, Dijital Pazarlama Uzmanı Gökhan Bayram, Teşebbüsçü Berrin Bal Onur, Bayan Doğum Uzmanı, Tabip Figen Ateşalp, Müellif Ferhat Uludere, Endüstriyel Dizayncı Alpay Er, Pilot Bülent Aksum, Mimar Orhan Hacıhasanoğlu, Toplumsal Psikolog Canan Ergin, Avukat Bilun Elmacıoğlu, Diş Tabibi Diler Nizam, Makine Mühendisi Vefik Karaege, Ortopedist Selim Şanel, Gastronomi Akademisyenleri Zehra Sibel Özilgen – Dilek Durukan, Nörolog Ayşe Kutlu, Tiyatrocu Ali Yaylı, Patolog Sibel Erdamar, Dahiliye Uzmanı Zeynep Ece Demirbaş, Bilgisayar Mühendisi Mehmet Ayık, Sanayi Mühendisi Hasret Tanrıverdi, Göz Tabibi İstek Çömez, Mekatronik Mühendisi Mehmet Soyer, Küratör, Sanat Muharriri Marcus Graf, Elektronik Mühendisi ve Yazılımcı Utku Barış Pazar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı