Trento Rugby tişörtleri Kenya’ya kadar ulaştı

achievable

New member
Trento tişörtleri Kenya’ya kadar uzanıyor. Eyaletin güneydoğusundaki Hint Okyanusu’na bakan bir köy olan Sawa Sawa Academy of Timboni’nin ragbi oyuncuları tarafından giyilirler. test maçları ve Six Nations maçları ve birkaç sezondur Gialloblù saflarında oynayan Tommaso’nun babası. Bölgede geçirilen bir sürenin ardından, elektrik çarpması ve oval topun temellerini öğretmek için okullarda giderek daha fazla zaman geçirme kararı: “On yıl önce – Marco telefonda açıklıyor – Bu bölgeye geldim Kenya’da bir tatil için ve çocukların sevgisi beni “büyüledi”. Eski bir oyuncu olarak, hiçbir zaman üst düzeyde olmasa da topu yanımda getirdim. İki hafta içinde en az 50 çocuğu oynattım ve kendime söz verdim. geri gelirdim.”

Tatilden on yıl sonra Marco, geçen Ekim ayında Kenya’ya döndü, ancak tamamen farklı bir hedefle: “Şu anda Padua bölgesindeki bazı spor tesislerini yönetiyorum – devam ediyor – ve ben bir beden eğitimi öğretmeniyim. Kafamı boşaltmam ve neler yapabileceğimi aktarmam gerekiyordu, bu yüzden hayatımın 23 gününü bir okula gitmeye ve yerel gençlere ragbi öğretmeye karar verdim. Bana bir ev ve beden eğitimi öğretebileceğim bir okul bulmaları için burada tanıştığım bazı arkadaşlarımı aradım. Yolculuğuma, hentbol ve voleybol öğrettiğim oldukça yapılandırılmış bir okul olan Sawa Sawa Academy’de başladım (beden eğitimi öğretmeye gerek yok çünkü tüm çocuklar küçük yaşlardan itibaren hareket eder ve koşar) ve son birkaç gün içinde bunu yapmaya çalıştım. ragbi dahil ve öğrenciler ve öğretmenler bu fikri gerçekten beğendiler”.

Haber kısa sürede yayılır ve Marco başka bir gerçekle tanışır: “Jua Yetu derneğinden Kenya’da çalışan birçok gönüllüden biri sayesinde, bir banliyö okulu olan Mama Rossana Akademisi ile temasa geçtim – Ortada. hiçbir yerde, çamurla inşa edilmiş ve 5 yaş ve üstü çocukların çok küçük bir alana tıkıştırıldığı dört sınıftan oluşuyor. İtalya’daki eve döndüğümde oraya gidip oval topu getirmekten daha iyi ne olabilir diye düşünmeye başladım? Trento ragbinin devreye girdiği yer İngiliz işgali döneminden kalma iyi bir ragbi geleneği olmasına rağmen, çevre bölgelerde sporu yapmak için malzeme kıt: “Sponsoru olduğum kulübe ve oğlum Tommaso’nun nerede oynadığını sordum. yardım için ve inanılmaz bir müsaitlik buldum. Bu yüzden 5 çanta dolusu gömlek, top, önlük, külah ve artık kullanılmayan iyi durumdaki malzemelerle Timboni’ye gittim. Şimdi her sabah okula geri dönüyorum ve bir saat ders veriyorum. ile ragbi son antrenman maçı. Sadece iki dersten sonra, çocuklar çoktan birbirleriyle oynamaya başladılar, o kadar ki öğleden sonra da onlara geri gelmemi istediler, ragbi ve aynı zamanda yüzme dahil diğer disiplinleri de öğrettiler, bu mutlak bir yenilikti. Orada ben malzemeyi kullanıyorum, yetişkin çocuklara yönelik üniformalar ise Sawa Sawa Academy’deki çocuklar tarafından kullanılıyor. Günüm artık sabahları 40 dakikalık derslerden ve öğleden sonraları oyun oynayan 2 saatten oluşuyor. Yakın zamana kadar futbol, hentbol ve voleybol vardı, şimdi ise her çarşamba 4 takım kendi aralarında ragbi oynuyor ve turnuva yapıyor” dedi.