TÜV AUSTRIA 150. yaşını ‘geleceği yaşayarak’ kutluyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Nezaret, kontrol, eğitim ve sertifikalandırma alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla dünyanın biroldukca bölgesinde faaliyet gösteren TÜV Austria, 150’nci kuruluş yıldönümünü kutladı. 27 ülkede 57 şirketi ile güçten otomotive, besinden inşaata kadar birfazlaca bölümde hizmetlerini sürdüren şirket, Türkiye’de ise 10 bini aşkın kuruma en kaliteli hizmeti vererek, bedel katıyor.

Nezaret, kontrol, eğitim ve sertifikalandırma alanında çalışmalar gerçekleştiren TÜV Austria, 150’nci kuruluş yıldönümünü kutladı. 1872’den bugüne bölüm muhtaçlıkları doğrultusunda gelişen ve büyüyen TÜV Austria, güç, sanayi, otomotiv başta olmak üzere farklı bölümlerde faaliyet gösteren kurumlara nezaret, kontrol, eğitim ve sertifikalandırma hizmetleri veriyor.

Türkiye’de 300’ü aşkın kuruma hizmet

TÜV Austria Turk, proje büyüklüğü fark etmeksizin her kesimdeki kontrol, nezaret, belgelendirme, kalibrasyon, eğitim ve proje idaresi taleplerini karşılıyor. TÜV Austria Turk’ün Türkiye’de ayrıyeten işçi belgelendirme, tahribatsız muayene ve güç alanında da 3 şirketi bulunuyor. Turizm Bakanlığının getirdiği düzenlemeler kapsamında otel ve restoranların pandemi şartlarına uygunluk sertifikaları için de kontroller yaparak, sertifikalarını düzenliyor.

TÜV Austria Turk’ün İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara, İzmir ve Bursa şubelerinde 650 çalışan ile hizmet verdiğine dikkat çeken TÜV Austria Turk Ülke Müdürü Yankı Ünal, “Endüstri ve Güç, Altyapı ve Otomotiv, İş Sürekliliği olmak üzere üç ana kategoride; kontrol, nezaret, belgelendirme, kalibrasyon, eğitim ve proje idaresi kapsamlarında hizmetler veriyoruz. TÜRKAK’ın yanı sıra milletlerarası firmalardan aldığımız; ISO: 17020, 17065, 17024, 17021 üzere yetkinlik sertifikalarımız bulunuyor. TÜV Austria Turk olarak, farklı alanlara hakikat yatırım yapıyor, ülkemizde ve dünyada birincilere imza atıyoruz. hem de sistem ve uygulamalarımızla kümenin da gelişmenine katkı sağlıyoruz” dedi.

Yıllık 10 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz

TÜV Austria Turk’ün 2020 yılında yüzde 65 oranında büyüdüğünün altını çizen Ünal, “Son dört yılda yüzde 80’e varan son derece başarılı bir ivme gösteriyoruz. Yakaladığımız ivme ve geçmiş deneyimlerimizle de bu yıl kendimize yüzde 70 oranında büyüme amacı belirledik. Bu amacı tutturacağımızı hatta gayenin de üstüne çıkacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve teknolojimizin yanı sıra büyümemizdeki en büyük artımızı, sunduğumuz hizmetlerin son derece geniş bir yelpazede bulunmasına bağlıyoruz. Her geçen gün daha fazla bölüme, kaliteli ve inançlı bir hizmet vermek için yıllık 10 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz” dedi.

‘’22 bin sertifikalandırma maksadımız bulunuyor’’

2022 yılında ait amaçları hakkında da bilgi veren Ünal şu biçimde devam etti: ‘’Yönetim sistemleri, turizm, endüstriyel belgelendirme ve işçi belgelendirme alanında yılda 20 bin sertifikayı geçmiş bulunmaktayız. Maksadımızın hayli yükseğe çıkmasının sebebi ayda yaklaşık bin 500’den çok turizm alanındaki sertifikalandırmadır. Turizm alanında sertifikalandırma pandemi ile alakalı olduğu için sertifikalandırmanın Turizm Bakanlığı tarafınca devam ettirilmesi durumunda 22 bin sertifikalandırma maksadımız bulunuyor.’’

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı