Usta Eller Buluşuyor Mesleksel Eğitim Fuarı başladı

abbas

Global Mod
Global Mod
Usta Eller Buluşuyor Mesleksel Eğitim-Kozmetik Eser ve Ekipman Fuarı kesim temsilcileri, kuaförler ve vatandaşları bir ortaya getirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi uyumunda düzenlenen Usta Eller Buluşuyor Mesleksel Eğitim – Kozmetik Eser ve Ekipman Fuarı, Kocaeli Kongre Merkezi’nde başladı. Fuarda, berber ve kuaförlere Saç Bölümü, Türban, Topuz, Makyaj, Renklendirme ve Cilt Bakımı Teknikleri’nde uzmanlar tarafınca eğitimler verildi. Yarın da (9 Ocak Pazartesi) açık olacak fuar, kesim temsilcileri, kuaförler ve vatandaşları bir ortaya getirmesi açasından dikkat çekiyor.

“KENT SAKİNLERİNİ MEMNUN ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Yaşar Çakmak, hoş bir buluşma ile bir daha bir ortada olduklarını söylemiş oldu. Büyükşehir’in çalışmalarını kuaför ve berberlerin çalışmalarına benzeten Çakmak, “Eğlenceli ve zevkli bir meslek. İnsanın fiziken güzelleşmesi için gayret sarf ediyorsunuz. İnsanları keyifli ediyorsunuz. Biz de büyükşehir olarak kent sakinlerini memnun etmeye çalışıyoruz. Gerek altyapı gerekse üst yapı hizmetleri ile halkımızın muhtaçlıkları için çalışıyoruz” tabirlerini kullandı. Çakmak, “KO-MEK ile farklı branşlarda kurslar açıyoruz ki ustalarımız yetişsin. Emeği geçen herkese hayli teşekkür ediyorum. Nitekim olağanüstü bir program olmuş” formunda konuştu.

YEBİ ESERLER DALLA BULUŞTU

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Lideri Bayram Karakaş ise “Esnaf ve sanatkârları buluşturan bu toplumsal projeler son derece kıymetlidir. Türkiye’nin en kıymetli uzmanların eğitim vereceği bu aktiflik bölüm açısından epeyce pahalı buluyoruz” dedi. Kocaeli Berberler Odası Lideri Mustafa Bozkurt da fuarla bölümdeki yeni mamüllerin kuaför ve berberlere ulaşmasına imkân sağladıklarını söylemiş oldu.

ESNAFLARA İKRAMLAR VERİLDİ

Büyükşehir, Kocaeli Berberler Odası, Kocaeli Kuaförler Odası, Gebze Berberler ve Kuaförler Odası, Gölcük Berberler ve Kuaförler Odası, Karma Odalar, Vilayet Ticaret Müdürlüğü, Marka, KOSGEB ve İSKUR’un ortaklaşa düzenlediği aktiflikle sektörel farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Aktiflikte, eğitim programına katılan esnaflara sertifika ile bir arada çeşitli armağanlar dağıtıldı. Ayrıyeten program müddetince yapılan çekilişle çeşitli ikramlar verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı