Valsecchi ve Bobbi fırtınada, İspanya GP’sinde cinsiyetçi şakalar

achievable

New member
Davide Valsecchi ve Matteo Bobbi, Formula 1 İspanya GP’sinin pit alanında cinsiyetçi bir yorum yaptıkları için fırtınada. İki Sky yorumcusu, takdir nesnesi olan kameradan pek de uzak olmayan bir kızın yer aldığı bir sohbetin kahramanlarıydı. Meslektaşların Formula 1 ile ilgili analizleri rapor etme girişimi boşunaydı. Bölümün videosu Twitter’da yankılandı ve ikiliyi beraat ettirenler ile onları açık bir şekilde kınayanlar arasında açığa alınmasını isteyen tartışmayı alevlendirdi. Valsecchi ve Bobbi sosyal medyadan özür diledi. Valsecchi Instagram’da “Çok üzgünüm, çünkü yarıştan sonra Pazar günü kötü tat şakaları alışverişine düştüm ve uygunsuz ve saygısız sözler kullandım. Ve değilim,” diye yazdı Valsecchi. “Bunun için gücenmiş olanlardan, Sky’ın kadınlarından özür dilerim. Gerçekten” diye ekledi.

Bobbi’nin Twitter’daki sözleri, “Maçtan sonra Pazar günü, tamamen mutsuz bir şekilde ortaya çıkan bir şakanın kahramanıydım, niyetim olmasa da, bazı insanların hassasiyetlerini inciten tatsız bir an yarattım”, sözleri. “Çakılda kaldım. Saygısız bir insan olarak, başta yanımdaki muhteşem kadından başlayarak herkese ve tüm kadınlara olan sonsuz ve derin saygımı yineleyerek gücenmiş olabilecek herkesten özür dilerim” diye ekledi. “10 yıldır Sky’ın arkadaşlarıyla, ailemle F1 hakkında yorum yapıyorum ve 10 yıldır kendimi hiç bu kadar tatsız bir durumda bulmadım. Her zaman hatalardan anladığınızı, öğrendiğinizi ve öğreneceğinizi düşündüm.” yeniden başla. Başarı nedir, beni bir erkek ve bir profesyonel olarak daha da geliştirmeye yönlendirecek.”

Bu cinsiyetçi perde için Bobbi ve Valsecchi’yi Sky’dan uzaklaştırdılar, unutulmayacaksınız KAHRAMANLAR pic.twitter.com/n65XzlJC6a

— Juli4n N4gelsm4nn (@pasquale_caos) 6 Haziran 2023