Yaşayan Fikirler Atölyesi’nin finali yapıldı

abbas

Global Mod
Global Mod
Bağcılar Belediyesi tarafınca düzenlenen ve öğrencilerin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında özgün projeleri ortaya koyduğu ‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nin finali yapıldı. Heyecanlı anların yaşandığı programda sunumlarını yapan 6 kümeden “Yağmur Suyu Hasadı” projesiyle Hezarfen kümesi birinci oldu.

Bağcılar Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve liseli öğrencilerin Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri kapsamında orjinal projeler ürettiği ‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nin kapanışı Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir’in de iştirakiyle yapıldı. Başkanlık Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa ilçede eğitim bakılırsan öğrenciler ağır ilgi gösterdi.

Bağcılar’ın ismi projelerle anılacak

Daha hoş bir Bağcılar için gençlerle birlikte uğraş göstereceğini söyleyen Özdemir, “Her platformdan bizlere ulaşabilirsiniz. Toplumsal medya hesaplarını etkin bir biçimde kullanıyorum. Sizlerin fikir, teklif, niyet ve tenkitlerini önemsiyorum. Her vakit konuşan, kanılarını tabir eden, fikirleriyle ön planda olan bir gençlik istiyorum. İnşallah bundan daha sonraki süreçte de siz genç kardeşlerimizin gücü ve fikirleriyle âlâ bir Bağcılar’a daima birlikte ulaşacağız. Bugünkü proje yarışında birinci, ikinci ve üçüncü seçilmek epeyce değerli lakin buralara gelmek ve katkı sunmak da epeyce değerli. İnşallah birinci üçe giren projelerimizi çabucak hayata geçireceğiz. Bağcılar’ın ismi bundan daha sonra projelerle, gençlerin hayata iştirakiyle ve güler yüzüyle anılacak” dedi.

Öğrenciler büyük heyecan yaşadı

Açılış konuşmasının akabinde 11 kümeden finale kalan 6 kümenin üyeleri proje mevzularıyla ilgili 1.5 aydır yaptıkları çalışmaların sunumlarını yaptılar. Akademisyen ve alanında uzman şahıslardan oluşan heyetin değerlendimesinin kararında; “Yağmur Suyu Hasadı” projesiyle Hezarfen kümesi birinci, “Akademi Bağcılar” projesiyle Katip Çelebi ikinci ve “Sanal Gelecek” projesiyle de Biruni üçüncü oldu. Lider Özdemir ile İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, öğrencileri tebrik ederek armağanlarını verdi. Programda küme öğretmenlerine de plaket takdim edildi. Büyük heyecan yaşayan öğrenciler, tertipten dolayı Lider Özdemir başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün düzenlediği; gelişmeye açık, yenilikçi fikir ve teşebbüslerine dayanak arayan ve yönetişimi geliştirerek mahallî idareye katılmalarını hedefleyen “Yaşayan Fikirler Atölyesi”nde 68 öğrenciden oluşan 11 küme yarışmıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı